Zabieg korekty odstających małżowin usznych.

Operacje plastyczne uszu to jedne z częściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej w ostatnich latach. Cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród osób z problemem odstających małżowin usznych.

Operacje plastyczne uszu to jedne z częściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej w ostatnich latach. Cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród osób z problemem odstających małżowin usznych. Co warto zatem wiedzieć o korekcji plastycznej uszu? Jak wygląda zabieg, jakie mogą być jego skutki uboczne oraz ile kosztuje? Przedstawiamy najważniejsze informacje o operacji plastycznej uszu.

Małżowiny uszne należą do najczęstszych wad rozwojowych ucha zewnętrznego. Otoplastyka, czyli chirurgiczna korekcja odstających uszu, pozwala skutecznie i trwale wyeliminować ten defekt. Najczęściej zabieg polega na redukcji odstawania małżowiny usznej (odległości od czaszki); czasem wykonuje się także korekcję jej kształtu lub rozmiaru. W większości przypadków otoplastykę przeprowadza się w trybie ambulatoryjnym, zatem pacjenci wracają do domu jeszcze tego samego dnia.

Operacja uszu jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, związanym z niewielkim ryzykiem powikłań.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?


Korekcja uszu to zabieg chirurgiczny, który nie może zostać przeprowadzony w każdym przypadku. Do przeciwwskazań zalicza się m.in.:

 choroby nowotworowe,
 infekcja bakteryjna lub wirusowa,
 niektóre choroby układu autoimmunologicznego,
 zmiany skórne,
 epilepsja,
 skazy naczyniowe,
 przebyta lub trwająca antybiotykoterapia,
 stosowanie elektronicznych lub metalowych implantów słuchowych

Jak się przygotować?

Przygotowania zaczynają się konsultacją ze specjalistą. To w czasie tej wizyty pacjent podaje, jakiego efektu oczekuje po zakończonym zabiegu. Lekarz zaleci również, aby w tym okresie powstrzymać się od palenia papierosów. Pomoże to w szybszym gojeniu się ran.  Operacji plastycznej uszu nie przeprowadza się u kobiet w okresie okołomiesiączkowym.

 

 Ważne: Na około sześć tygodni przed operacją plastyczną uszu należy odstawić leki rozrzedzające krew (np. aspiryna, acard) oraz leki i suplementy zawierające witaminę E.
 

Tak jak w przypadku innych operacji plastycznych, również korekcja uszu wymaga standardowych badań krwi (morfologia, wskaźniki krzepliwości, grupa krwi, OB., poziom glukozy).

Przed operacją wymagane będzie także okazanie aktualnego szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

 

 

0
Feed

Zostaw komentarz