Zabiegi kosmetologiczne

Radiofrekwencja mikroigłowa RF 3D Lifting

Radiofrekwencja mikroigowa – termolifting, jest metodą stosowaną w medycynie estetycznej do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek, usuwania rozstępów oraz przebarwień.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz ogrzewaniu za pomocą promieniowania elektromagnetycznego.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem dwóch technik: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania. Poprzez działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która ogrzewa tkanki i dzięki temu stymuluje ich regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu.

WSKAZANIA
- lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha,
– likwidacja wiotkiej skóry,
- redukcję rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach,
- wiotkość skóry na brzuchu – po ciąży,
- usuwanie blizn po trądziku,
- spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach,
- odmłodzenie skóry rąk oraz stóp,
- likwidacja cellulitu,
- modelowanie talii, kształtu brzucha, pośladków i nóg,
- ujędrnianie i zwiększanie gęstości skóry m.in. twarzy, szyi oraz dekoltu,
- leczenie nadmiernego pocenie się,
- rozjaśnianie przebarwień,
- cienie pod oczami,
- opadające powieki.

Radiofrekwencja RF nieinwazyjna bezigłowa

Radiofrekwencja to działanie na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, która poprzez ogrzewanie tkanki stymuluje jej regenerację. Ciepło powoduje obkurczanie włókien kolagenowych i dzięki temu indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu. Zabieg stosowany jest w terapii przeciwstarzeniowej - RF wykorzystuje prąd zmienny powodując miejscowe przegrzanie tkanki poprzez zmianę energii elektrycznej w cieplną, która zmusza skórę do głębokiej odnowy.


Jest doskonałą alternatywą dla RF mikroigłowego u pacjentów, którzy chcą wykonać skuteczny a jednocześnie całkowicie nieinwazyjny zabieg Radiofrekfencja zalecana jest w serii 4-8 zabiegów w odstępach jedno lub dwutygodniowych w zależności od zaleceń terapeuty. Pełny efekt widoczny jest po około trzech miesiącach ale pierwsze efekty można zobaczyć bezpośrednio po zabiegu. Skóra jest napięta na skutek obkurczenia włókien kolagenowych, dolteniona, odzywiona, a pory zostają wyraźnie zwężone.


Przed zabiegami pacjent nie potrzebuje specjalnego przygotowania, natomiast dla lepszych efektów zabiegowych zalecamy pić duże ilości wody, co pozwoli na odpowiednio nawodnioną skórę. Zabieg polega na nagrzewaniu wody w tkance, a więc im skóra będzie bardziej nawodniona tym łatwiej uzyskamy efekt termiczny. Dla poprawy efektu wskazane wcześniejsze wykonanie serii mezoterapii lub osocza bogatopłytkowego.

WSKAZANIA
- wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu,
- zmniejszenie zmarszczek,
- zmniejszenie „drugiego" podbródka,
- poprawa zarysu żuchwy,
- trądzik aktywny,
- rozstępy, cellulit,
- ujędrnianie i zagęszczanie skóry,
- wyszczuplenie i wymodelowanie ciała,
- redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej,
- redukcja niezawansowanych postaci cellulitu,
- poprawa jakości skóry ciała.

Depilacja laserowa

Wysokowydajne systemy laserowe Nd: YAG firmy Fotona z technologią FRAC3®wprowadziły nowe standardy wydajności w zapewnieniu bezpiecznej i skutecznej redukcji owłosienia - wykorzystując innowacyjny system, który skutecznie celuje w mieszki włosowe za pomocą kombinacji selektywnej i jednorodnej fototermolizy.

 

Lasery Nd: YAG firmy Fotona wykorzystują rewolucyjną technologię kontroli pulsu i opatentowany trójwymiarowy wzór leczenia (FRAC3®), aby zapewnić bezpieczną i skuteczną redukcję owłosienia. W przeciwieństwie do innych długości fal, tylko Nd: YAG można bezpiecznie stosować na wszystkich typach skóry. Innowacyjny system Fotona skutecznie działa na obszary zabiegów powierzchniowych, pozostawiając otaczające tkanki nienaruszone

 

Usunięcie włosów laserem FOTONA przeprowadzane jest w fazie wzrostu włosów, czyli podczas regeneracji mieszka i tworzenia się trzonu włosa. W tym okresie włosy rosną średnio około 1 cm na 28 dni. Jako, że to właśnie wtedy mieszek włosa powiększa się i wrasta głębiej w skórę, a do tego brodawki skórne łączą się z mieszkiem, by dostarczyć rosnącemu włosowi składniki odżywcze, to najlepszy moment przeprowadzenie zabiegu, który spowoduje obumarcie włosów (stąd jego efektywność). Należy go też powtarzać co 4-10 tygodni (około 4-6 powtórzeń), w zależności od miejsca wykonywania zabiegu usunięcia włosów.


Sukces zabiegów redukcji owłosienia zależy w dużej mierze od skóry i rodzaju włosów pacjenta, a także umiejętności i wglądu lekarza w leczenie. Większość pacjentów może spodziewać się znacznego zmniejszenia ilości niechcianych włosów, a przyszły porost włosów będzie zwykle cieńszy i jaśniejszy, a przez to znacznie mniej wyraźny niż wcześniej.

WSKAZANIA

Wskazaniami do przeprowadzenia depilacji laserowej jest przede wszystkim grube i ciemne owłosienie ciała.

 

Gdy włosy odrastają bardzo szybko, wyglądając nieestetycznie, depilacja laserowa sprawdzi się doskonale.

 

 Hirsutyzm, czyli owłosienie typu męskiego, występujące u kobiet, to nie tylko problem estetyczny, ale też psychologiczny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Peelingi medyczne

(salicylowy, migdałowy, mlekowy, azelainowy)

Peelingi Medyczne to substancje których zadaniem jest odwarstwienie części komórek naskórka.


W zależności od tego z jakim peelingiem będziemy mieć do czynienia bardzo ważne o ile nie najważniejsze jest jej stężenie, to ono ma wpływ na efekt zabiegu jaki chcemy uzyskać. Możemy zadziałać na warstwę rogową, albo głębiej docierając aż do skóry właściwej.


Po zabiegu przy uzyciu Peelingów, naskórek będzie gładszy, bardziej równomierny co w rezultacie sprawi, że będziemy wygladać promiennie i młodo pory będą oczyszczone, wykazuje silne działanie antybakteryjne i działanie seboregulujące normalizacja funkcji skór mieszanych i ze zmianami potrądzikowymi, działanie przeciwzmarszczkowe, poprawa struktury skóry, redukcja zmarszczek chronologicznych, redukcja oznak fotostarzenia, ujednolicenie kolorytu i redukcja przebarwień posłonecznych.

 

Oprócz tego substancje te mają potwierdzone działanie stymulujące skórę oraz jej przebudowę.

WSKAZANIA

-przebarwienia m.in. ostuda, piegi, trądzik, zaskórniki, rozstępy, blizny potrądzikowe, łojotok,

 

-peelingi medyczne pomagają też zwalczyć problem suchej i szorstkiej skóry oraz skutki starzenia się – zmarszczki, utrata jędrności skóry,

 

- peelingi medyczne wskazane są również do oczyszczania twarzy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Terapie retinolowe 10%

Czysta postać witaminy A, nazywana retinolem, ma wszechstronne działanie poprawiające wygląd i kondycję skóry. To dlatego tak bardzo lubią go zarówno klienci jak i lekarze i kosmetolodzy. Retinol stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, dzięki czemu skóra ujędrnia się, a zmarszczki stają się płytsze. Dodatkowo, redukuje objawy fotostarzenia, a więc jest idealnym preparatem do naprawienia stanu skóry osób lubiących przebywać na solarium bądź długo opalać się bez stosowania odpowiednich kremów z filtrem. Zawdzięczamy mu przyspieszenie procesów tworzenia nowych komórek skóry, poprawę jakości cery odżywienie skóry, poprawę jej elastyczności, zredukowanie ilości cząstek działających destrukcyjnie na kolagen, czy zmniejszenie widoczności przebarwień.


Na początku stosowania kosmetyków z retinolem skóra zaczyna się widocznie łuszczyć, często występuje podrażnienie i przesuszenie. Nim cera przyzwyczai się do retinolu, lepiej zmniejszyć częstotliwość stosowania kosmetyku do 2-3 razy w tygodniu oraz przez cały czas trwania kuracji zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie, a także odpowiednio wysoką ochronę przeciwsłoneczną – krem z filtrami UVA i UVB, co najmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50.

WSKAZANIA

- utrata jędrności i elastyczności,

 

-suchość skóry,

 

-rogowacenie skóry,

 

-przebarwienia,


- nadmierne wydzielanie sebum,

 

- zaskórniki,

 

- rozszerzone pory,- trądzik,


- ziemista, pozbawiona blasku cera.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skorzystaj z naszych usług

Umów się na wizytę!

Kontakt