Zabiegi laserem Fotona Dynamis

Laser

Fotona Dynamis

Fotona była pierwszym producentem, który wprowadził dwie uzupełniające się długości fal lasera (Er: YAG i Nd: YAG) w jednym systemie (Skinlight, 1994). Połączenie obu długości fal w jednym zabiegu pozwala najlepiej wykorzystać unikalną charakterystykę interakcji lasera z tkanką każdej długości fali lasera i może radykalnie poprawić wyniki leczenia wspomaganego laserem, aby osiągnąć doskonałe wyniki kliniczne.

 

Dostępne są innowacyjne rozwiązania dla szerokiej gamy zabiegów estetycznych, w tym odnawiania i odmładzania skóry, zmian żylnych i naczyniowych, zmian pigmentacyjnych i usuwania tatuaży, trwałej redukcji owłosienia i wielu innych. Fotona jest uznawana za światowego lidera w dziedzinie medycznych technologii laserowych, ściśle współpracującą z czołowymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi na całym świecie. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w technologii laserowej, systemy laserów chirurgicznych firmy Fotona są liderem w branży dzięki nowym poziomom doskonałości i niezrównanej wydajności.

Fotona 4D

Nieinwazyjny endolifting twarzy

Fotona4D ® to innowacyjny zabieg laserowy, który wykorzystuje unikalną kombinację 2 uzupełniających się długości fal lasera do leczenia 4 różnych „wymiarów” skóry, odmładzając i napinając ją od wewnątrz. Fotona4D ® oferuje niechirurgiczną, nieinwazyjną alternatywę liftingu, która zapewnia naturalny wygląd i długotrwałe rezultaty.

 

Zalety:

- Praktycznie brak skutków ubocznych
- Bez igieł i znieczulenia
- Inwestycja w jakość skóry
- Długotrwałe rezultaty
- Krótki okres rekonwalescencji
- Brak sztucznych wypełniaczy i innych preparatów

WSKAZANIA
- Utrata elastyczności i jędrności skóry
- Bruzdy nosowo - wargowe
- Cienka skóra
- Utrata owalu twarzy
- Niedoskonałości
- Rozszerzone pory
- Linie marionetki
EFEKTY
- Zwiększenie elastyczności i jędrności skóry
- Poprawa zagęszczenia skóry
- Wypełnienie bruzd nosowo - wargowych
- Wygładzenie skóry
- Poprawa owalu twarzy
- Zmniejszenie niedoskonałości skóry
- Ogólna poprawa kondycji skóry
CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
- Fotona4D ® to trwająca 60 - 90 minut nieinwazyjna procedura laserowa, która jest praktycznie bezbolesna. 
- Rekonwalescencja trwa od 2 do 5 dni (w zależności od zastosowanych parametrów podczas zabiegu. Już po niedługim czasie po Endoliftingu 4D widać poprawę kondycji i napięcia skóry twarzy. Pełny efekt pojawia się stopniowo w ciągu 2-3 miesięcy a kolejne pozytywne efekty występują do sześciu miesięcy od zabiegu.
ilość zabiegów: Jeden, ewentualnie powtórzyć procedurę w razie potrzeby po ok. 5 – 8 tyg.

Fotona4D ® wykorzystuje 4 wymiary odmładzania, aby napinać skórę od wewnątrz

Krok 1.

1D: Endolifting ™ 

Zabieg Fotona 4D zaczyna się wewnątrz jamy ustnej, gdzie energia lasera jest wykorzystywana do natychmiastowego rozpoczęcia procesu ujędrniania w okolicy żuchwy, szczęki i okolicy ust. Skalibrowane fale nieablacyjnego lasera Er:Yag powodują delikatne, kontrolowane podgrzanie tkanek, pobudzające kurczenie włókien kolagenowych na całej grubości tkanek. Ten krok nie tylko w naturalny sposób zmniejszy zmarszczki mimiczne, takie jak bruzdy nosowo-wargowe i zmarszczki, podobnie jak wypełniacz, ale również zwiększy napięcie i elastyczność skóry.

Krok 2.

2D: FRAC3 ®

Drugi etap to działanie od zewnątrz. Dotyczy najgłębszych warstw skóry. Z użyciem metody frakcjonowania 3D odpowiednią długością fali lasera Er:Yag tworzymy głęboko w skórze punkty termiczne, które silnie stymulują organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych. W porównaniu do klasycznego frakcjonowania i metod ablacyjnych działamy na najgłębsze warstwy skóry pozostawiając jej powierzchnię nieuszkodzoną.

Krok 3.

3D: PIANO ®

Na tym etapie zabieg wywołuje głęboki termolifting zwiększając napięcie skóry i poprawiając jakość i kondycję skóry. Utra-długi impuls lasera Nd:Yag napina dużą powierzchnię skóry. Lifting termiczny jest bardzo intensywny, a energia dociera do tkanki podskórnej ( na głębokość ok. 6mm).

Krok 4.

4D: Superfacial ™

Czwarty etap to wykonanie peelingu laserowego, czyli tzw. zimnej ablacji za pomocą lasera Er:Yag. Superfacial™ to dopełnienie wcześniejszych procedur. Ten etap ma na celu poprawić kondycję naskórk, zmniejszyć rozszerzone pory i zniwelować nierówności skóry twarzy.

Termolifting

W walce z oznakami starzenia skóry, które pojawiają się w niej wraz z wiekiem, nie zawsze trzeba odwoływać się do inwazyjnej chirurgii plastycznej.

 

Termolifting laserem Fotona Dynamis odbywa się przy użyciu trybu „Piano” - to specjalny tryb terapii nieablacyjnej, przeznaczony do zabiegów odmładzających skórę oraz modelujących owal twarzy czy też sylwetkę. Czas trwania trybu PIANO jest dużo dłuższy od czasu relaksacji termicznej naskórka oraz wszelkich innych struktur skóry, dlatego też praca w tym trybie nie powoduje początkowych skoków temperatury w obrębie naskórka i bezpośrednich jego uszkodzeń wymagających rekonwalescencji.

 

Dlatego też tryb PIANO nadaje się znakomicie do zastosowania przy zabiegach, podczas których pożądane jest równomierne i masowe nagrzewanie skóry właściwej, aby uzyskać efekt liftingu. System PIANO wykorzystywany jest również do leczenia świeżych blizn (np. pooperacyjnych)

WSKAZANIA
- pogorszenie owalu twarzy
- obwisła skóra
- zmarszczki oraz bruzdy nosowo-wargowe
- wiotkość w obrębie: brzucha, ud (także ich wewnętrzna strona) okolic kolan, wewnętrznej strony ramion, a nawet skóry dłoni, utrata gęstości skóry
- profilaktyka przeciwstarzeniowa w wieku 25-35 lat

EFEKTY
- poprawa owalu twarzy
- ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry
- zwiększenie gęstości skóry
- odmłodzenie skóry

CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
około 30 minut, od 3 do 6 zabiegów

Nieinwazyjna rewitalizacja ust LipLase

WYPEŁNIENIE I WYGŁADZANIE UST

 

Zabieg LipLase® to laserowe powiększanie ust za pomocą wiązki promieniowania laserowego Er:Yag w trybie SMOOTH. W przeciwieństwie do stosowanych wypełniaczy iniekcyjnych, zabieg LipLase ™ jest bezinwazyjny i opiera się na podgrzaniu głębokich warstw czerwieni wargowej co stymuluje skórę do produkcji naturalnego kolagenu i elastyny. Metoda jest w 100% bezpieczna.


Do jeszcze lepszej stymulacji produkcji kolagenu oraz elastyny przez czerwień wargową stosowany jest laser Nd: YAG w trybie PIANO. Jest to najbezpieczniejszy tryb zabiegowy, który pozwala dotrzeć do głębiej leżących tkanek , przy minimalnym oddziaływaniu termicznym na powierzchnię skóry.

WSKAZANIA
- Wiotkość, ścieńczenie i starzenie się ust
- Suchość i pierzchnięcie ust
- Obawa przed igłowymi wypełniaczami ust

EFEKTY
- Naturalne powiększenie ust
- Ujędrnienie i odżywienie skóry warg
- Odmłodzenie okolicy ust
- Nawilżenie i wygładzenie struktury ust

CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
około 30 minut. Pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach po zabiegu. Aby były optymalne i trwałe zaleca się wykonanie serii zabiegowej składającej się z 3 – 5 zabiegów wykonanych co 4 tygodnie

Fotoodmładzanie

Wspólne pragnienie pozostania wiecznie młodym stworzyło ogromny rynek zabiegów przeciwstarzeniowych.

 

Najnowsze osiągnięcia w technologii laserowej zapewniają obecnie trwalszą i naukowo udowodnioną metodę przywracania naturalnego piękna skóry. W przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów, takich jak dermabrazja i peelingi chemiczne, unikalne właściwości laserowego odnawiania skóry pozwalają na dokładniejszą i precyzyjniejszą kontrolę nad przebiegiem zabiegu.

 

Zabiegi odnawiania i odmładzania skóry można wykonywać w trybach ablacyjnych z laserem Er: YAG lub nieablacyjnie z laserem Nd: YAG, w zależności od konkretnego efektu estetycznego, jaki chce osiągnąć pacjent i lekarz. Ponadto zabiegi ablacyjne i nieablacyjne można również łączyć w kompleksową kurację przeciwstarzeniową, taką jak system odmładzania frakcyjnego TwinLight ™ firmy Fotona.

WSKAZANIA
- Wiotka skóra
- Utrata owalu twarzy
- Drobne blizny
- Nierównomierny koloryt skóry, przebarwienia
- Ziemista cera
- Cera naczyniowa
- Rozszerzone pory
EFEKTY
- Spłycenie lub eliminacja zmarszczek
- Wyrównanie kolorytu skóry
- Poprawa owalu twarzy
- Zwiększenie napięcia i elastyczności skóry
- Wygładzenie skóry
- Zamknięcie porów
- Rozświetlenie skóry
CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
- Około 1 godziny
- Jeden, ewentualnie powtórzyć procedurę w razie potrzeby po ok. 5 – 8 tyg.

Przedstawiamy TwinLight® Fractional Rejuvenation

Wcześniejsze zabiegi odmładzania skóry dotyczyły jej dużych obszarów, niezależnie od tego czy postępy starzenia są na jej powierzchni równomierne. Jednak dzięki rewolucyjnej metodzie TwinLight ® Fractional Rejuvenation firmy Fotona , światło lasera precyzyjnie celuje w konkretne niedoskonałości skóry, pozostawiając otaczającą ją zdrową skórę nietkniętą. Ciepło energii lasera stymuluje również produkcję nowego kolagenu w skórze właściwej, a otaczająca, nieleczona skóra pomaga przyspieszyć proces odmładzania.

Proste i skuteczne rozwiązanie w 3 krokach

TwinLight® Fractional Rejuvenation to prosta 3-etapowa procedura wygładzająca skórę i nadająca jej świeży, zdrowy wygląd. Efekt głębokiego nagrzewania wiązką lasera Nd: YAG pomaga odmłodzić i pobudzić skórę do produkcji kolagenu i elastyny, podczas gdy wiązka Er: YAG pomaga uformować nową, mocną strukturę skórę.

Krok 1.

FRAC3

Dotyczy najgłębszych warstw skóry. Z użyciem metody frakcjonowania 3D odpowiednią długością fali lasera Er:Yag tworzymy głęboko w skórze punkty termiczne, które silnie stymulują organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych. W porównaniu do klasycznego frakcjonowania i metod ablacyjnych działamy na najgłębsze warstwy skóry pozostawiając jej powierzchnię nieuszkodzoną.

Krok 2.

FOTOODMŁADZANIE T3

W tym etapie wykorzystywane jest światło lasera Nd:Yag, które dociera do głębokich warstw skóry uruchamiając procesy regeneracyjne. Wzrost temperatury tkanek stymuluje fibroblasty dzięki czemu powstają nowe włókna kolagenowe, a te obecne obkurczają się. Dochodzi do wygładzenia, ujędrnienia oraz pogrubienia skóry. Niwelowane są również takie defekty jak rozszerzone naczynka, przebarwienia oraz widoczne pory skórne.

Krok 3.

PEELING

Skóra jest naświetlana promieniem Er: YAG, który kończy zabieg i usuwa powierzchowne niedoskonałości.

 

Resurfacing (Peeling) Fotona Dynamis SP

Peeling laserowy to świetny sposób na odświeżenie skóry i przywrócenie jej promiennego wyglądu. W bardzo szybki sposób można osiągnąć spektakularne efekty. Peeling laserowy jest dużo bardziej precyzyjny niż złuszczanie mechaniczne, chemiczne czy seria mikrodermabrazji. Daje dużo szybszy efekt poprawy jakości skóry. Staje się ona gładsza, jędrniejsza i bardziej jednolita.

 

Laser Fotona Dynamis SP umożliwia wykonanie peelingu lekkiego, średniego lub mocnego w zależności od ustawionych parametrów i potrzeb pacjentki. Zabieg peelingu laserowego pozwala na spłycenie zmarszczek, zmniejszenie widoczności porów, blizn trądzikowych i rozjaśnienie przebarwień. Okres rekonwalescencji wynosi od 2 do 5 dni w zależności od indywidualnie dobranych parametrów zabiegowych.

WSKAZANIA
- Głębokie i drobne zmarszczki
- Utrata gęstości, jędrności elastyczności skóry
- Niedoskonałości twarzy
- Rozszerzone pory
- Bruzdy nosowo-wargowe

EFEKTY
- Wygładzenie zmarszczek
- Zwiększenie gęstości skóry
- Rozjaśnienie przebarwień
- Rozświetlenie skóry
- Zmniejszenie blizn
- Zwężenie porów
- Spowolnienie procesów starzenia skóry
- Poprawa kondycji skóry

CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
15-45 minut. Efekt jest widoczny już po 1 zabiegu natomiast w razie potrzeby można powtórzyć

Laserowe leczenie chrapania Fotona NightLase

Terapia Fotona NightLase® to nieinwazyjny, przyjazny dla pacjenta zabieg laserowy służący poprawie jakości snu pacjenta. NightLase niweluje skutki bezdechu sennego i zmniejsza amplitudę chrapania poprzez łagodny efekt promieniowania laserowego napinający elementy podniebienia miękkiego Efekt zabiegu jest spowodowany obkurczaniem włókien kolagenowych w tkankach miękkich jamy ustnej.


Opatentowana przez Fotona modalność lasera DYNAMIS SP Er: YAG optymalizuje długość impulsów lasera, umożliwiając bezpieczne przenikanie ciepła do błony śluzowej jamy ustnej. Jest wystarczająco delikatny, aby można go było stosować na wrażliwą tkankę w jamie ustnej, a zarazem wystarczająco mocny, aby zapewnić klinicznie skuteczne efekty. Liczne badania kliniczne wykazały, że NightLase ogranicza i osłabia chrapanie oraz zapewnia skuteczny, nieinwazyjny sposób na zmniejszenie skutków bezdechu sennego.


Pełny cykl NightLase składa się z trzech oddzielnych sesji terapeutycznych w okresie sześciu tygodni. Ostateczne efekty leczenia utrzymują się nawet przez rok, a terapię można powtórzyć. Pacjenci uważają NightLase za bardzo wygodne i satysfakcjonujące rozwiązanie. NightLase nie wymaga noszenia żadnego urządzenia podczas snu i nie wymaga stosowania środków chemicznych. To delikatny i łatwy sposób, aby pacjenci mogli odzyskać spokojny sen.

 

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji

WSKAZANIA
- Bezdech senny
- Chrapanie

EFEKTY
- Zmniejszenie chrapania
- Komfort podczas snu
- Ograniczenie występowania bezdechów sennych

CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
około 20-30 minut, rekomendujemy wykonanie 3 zabiegów w odstępach około 4 tygodniowych

Grzybica paznokci

Terapia polega na naświetlaniu płytki paznokcia oraz tkanek okalających wiązką lasera. Zabieg jest prosty, szybki i sukcesywnie usuwa infekcję grzybiczą bez żadnych efektów ubocznych czy też komplikacji.

 

- Szybkie i skuteczne leczenie grzybicy paznokci ClearSteps ™przy użyciu opatentowanej technologii lasera VSP Nd: YAG firmy
Fotona

- Bezpiecznie zabija pasożytnicze grzyby, które zainfekowały paznokcie pacjenta

- Nie są potrzebne miejscowe chemikalia ani leki doustne, bez skutków ubocznych

- Najbardziej przyjazny dla pacjenta i najmniej -inwazyjne leczenie grzybicy paznokci

- Prosta, łatwa do wykonania, trzystopniowa procedura

 

Zalety:

- Krótki okres rekonwalescencji

- Wysokie bezpieczeństwo zabiegu

- Gwarancja skuteczności

WSKAZANIA
 

EFEKTY

CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Idealne rozwiązanie laserowe Fotona Dynamis SP

Zabiegi laserowe są obecnie rutynową procedurą usuwania wielu typów zmian naczyniowych, w tym naczyniaków krwionośnych, malformacji naczyniowych, takich jak naczynka, teleangiektazje, jeziora żylne i naczyniaki.

 

Laser FOTONA DYNAMIS SP emitujący wiązkę promieniowania Nd: YAG o długim impulsie stanowi doskonałe rozwiązanie w leczeniu zmian naczyniowych. Promień laserowy wnika w głąb skóry na głębokość 5-6 mm, umożliwiając bardzo skuteczne zabiegi. Niezależne badania kliniczne pokazują, że ponad 75% pacjentów z głębokimi naczyniakami krwionośnymi leczonych laserem Nd: YAG widzi znaczącą regresję zmiany.

 

Docelowym chromoforem zmian naczyniowych jest wewnątrznaczyniowa oksyhemoglobina; w związku z tym uszkodzenie termiczne jest ograniczone do naczyń krwionośnych skóry. Energia lasera jest pochłaniana przez krew w żyle, zamieniana na ciepło, a ściany żyły ulegają zniszczeniu.

 

W porównaniu z innymi długościami fal, które wpływają głównie na warstwy powierzchniowe zmiany, światło Nd: YAG jest skierowane również do leżącego głębiej układu żywienia naczyniowego, co jest ważne dla zapewnienia długoterminowej skuteczności leczenia. Ten proces jest całkowicie bezpieczny, ponieważ pozostawione nienaruszone zdrowe żyły dostarczają krew do leczonego obszaru. Układ odpornościowy organizmu usuwa martwą tkankę, tak jak w przypadku siniaka.

 

W trakcie zabiegu:

Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia oraz wzmożone ucieplenie w trakcie terapii laserowej. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu pacjenta, używamy chłodzenia zimnym strumieniem powietrza Zimmer Cryo 6. Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii może być lekko zaczerwieniona, zdarza się, że pojawiają się drobne strupki lub siniaczki.

 

Po zabiegu:
- Przez kilka godzin po zabiegu odczuwalne może być delikatne pieczenie na powierzchni skóry
- W niektórych wypadkach rumień nasila się, jednak utrzymuje się tylko kilka godzin, maksymalnie kilka dni, co możesz zamaskować makijażem
- Ewentualne podrażnienia skóry można łagodzić kremem z nagietka bądź aloesu
- Do 7 dni po zabiegu niewskazany jest masaż okolicy poddawanej zabiegowi
- Przez 3 dni po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego
- Przez 7-10 dni nie wykonuj peelingów
- Przez tydzień nie korzystaj z gorących kąpieli, sauny i solarium
- Przez miesiąc nie opalaj skóry i stosuj najwyższą protekcję UV 9. Po zamykaniu naczyń na kończynach dolnych stosuj pończochy uciskowe przez minimum 7 dni

WSKAZANIA
- Naczynka
- Teleangiektazje
- Jeziora żylne
- Naczyniaki

EFEKTY
- Zamknięcie naczynek
- Zmniejszenie widoczności naczynek
- Redukcja rumienia
- Usunięcie naczyniaków
- Zmniejszenie objawów trądziku

CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
czas zabiegu oraz ilość koniecznych zabiegów ustalamy indywidualnie na podstawie wielkości zmian naczyniowych

Redukcja trądziku i blizn potrądzikowych

Laser FOTONA DYNAMIS SP oferuje specjalny protokół laserowego leczenia trądziku, który zapewnia prawdziwie kompleksowe rozwiązanie problemu trądziku. Precyzyjnie kontrolowane światło lasera Nd: YAG bezpiecznie przenika w głąb skóry, skutecznie celując w nadczynne gruczoły łojowe i zmniejsza ryzyko wystąpienia nowego zapalenia trądzikowego. W celu poprawy wyglądu blizn potrądzikowych laser FOTONA DYNAMIS SP oferuje uzupełniający zabieg laserowy polegający na precyzyjnym i delikatnym zabiegu resurfacingu skóry, w którym wiązka lasera Er: YAG jest absorbowana przez powierzchowne mikrowarstwy skóry w celu odparowania blizn i pobudzenia produkcji nowego kolagenu w skórze właściwej


W przypadku trądziku aktywnego zabieg laserowy Fotony zmniejsza stan zapalny trądziku poprzez fotoselektywną absorpcję i kontrolowane efekty rozgrzewające. Wysokowydajny laser Nd: YAG firmy Fotona bezpiecznie przenika przez skórę na optymalną głębokość zabiegu, aby termicznie i selektywnie zniszczyć nadaktywne gruczoły łojowe. Oprócz efektu przenikania termicznego, laserowy zabieg na trądzik Nd: YAG przyspiesza proces gojenia i stymuluje przebudowę kolagenu, co jest ważnym krokiem w długotrwałym leczeniu trądziku.

W leczeniu problematycznych blizn potrądzikowych długość fali lasera Er: YAG firmy Fotona jest idealna do delikatnej ablacyjnej rewizji blizny. Laser Er: YAG bezpiecznie i skutecznie zapewnia minimalną głębokość penetracji wymaganą do lekkiego odnowienia powierzchni skóry pokrytej bliznami potrądzikowymi, pomagając poprawić teksturę i koloryt skóry. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych i dermabrazji, laserowe odnawianie skóry pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości penetracji. Laser delikatnie odparowuje cienkie mikronowe warstwy powierzchni pokrytej bliznami potrądzikowymi, aby odsłonić zdrową, nieuszkodzoną skórę poniżej. Laserowe odnawianie powierzchni to szybka, bezpieczna i prosta procedura.

WSKAZANIA
- Trądzik młodzieńczy
- Trądzik dorosłych
- Trądzik różowaty
- Trądzik zaskórnikowy
- Nadprodukcja łoju, łojotok
- Nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych

EFEKTY
- Odblokowanie gruczołów łojowych, ograniczenie łojotoku
- Likwidacja bytujących pod powierzchnią skóry bakterii
- Neutralizacja popękanych naczynek w przypadku trądziku różowatego
- Przyspieszenie procesu gojenia ran
- Pobudzenie skóry do autoregeneracji
- Wygładzanie skóry w miejscach zniekształconych przez trądzik
- Wyrównywanie kolorytu skóry, redukcja blizn

CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
czas zabiegu oraz ilość koniecznych zabiegów ustalamy indywidualnie na podstawie wielkości zmian naczyniowych

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Laserowe usuwanie zmian skórnych jest nowoczesną metodą redukcji łagodnych zmian, np. tzw “pieprzyków”, włókniaków, zmian pigmentacyjnych, zmian wirusowych. Zabieg wykonuje lekarz poprzedzając go znieczuleniem miejscowym. Trwa kilka sekund i jest praktycznie bezbolesny. Można go wykonywać przez cały rok, jednak bezpośrednio po wykonaniu zabiegu zaleca się unikanie opalania.

 

Wizyta składa się z 2 etapów:
1. Konsultacji lekarskiej
2. Oceny zmiany skórnej i omówienia możliwości usunięcia zmiany właściwego zabiegu

Jak działa:
Obszar poddawany zabiegowi zostaje zdezynfekowany, a następnie znieczulony. Następnie lekarz przykłada głowicę lasera. W zetknięciu ze skórą światło lasera absorbowana jest przez wodę zawartą tkankach. W rezultacie dochodzi do odparowania zmiany skórnej do poziomu zdrowej tkanki oraz wytworzenia strefy koagulacji. W trakcie zabiegu rana nie krwawi.

 

W miejscu usuniętej zmiany powstaje strupek, który odpada samoistnie po 1-3 tygodniach.

WSKAZANIA
- Włókniaki
- Brodawki
- Zmiany pigmentacyjne
- Kłykciny kończyste

EFEKTY

CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
czas trwania zabiegu oraz ilość koniecznych zabiegów ustalamy indywidualnie na podstawie wielkości zmian

Liposukcja  - Lipomodeling

Lipoliza laserowa to małoinwazyjny zabieg chirurgii estetycznej polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych okolicach, takich jak uda, brzuch, ramiona, szyja i części twarzy. Liposukcja laserowa jest bezpieczniejsza od klasycznej liposukcji z uwagi na mniejsze ryzyko krwawienia oraz zakażenia a przez to okres rekonwalescencji jest znacząco krótszy.

 

Zastosowanie lasera FOTONA DYNAMIS SP w lipolizie laserowej zostało przetestowane i udowodniono, że jest bezpieczny i skuteczny. Jego szczególne zalety w porównaniu z innymi urządzeniami laserowymi to znacząco większa selektywność działania na wybraną tkankę tłuszczową oraz naczynia krwionośne. Pozwala to na oszczędzenie sąsiadujących tkanek oraz zminimalizowanie działań niepożądanych zabiegu takich jak nasilone krwawienie lub nadkażenie okolicy operowanej.

 

Zabieg lipolizy laserowej Fotony nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego. W miejsce zabiegu wprowadza się bardzo cienkie włókno laserowe, gdzie światło lasera powoduje obrzęk i pęknięcie adipocytów. Gdy tłuszcz się rozpuści, może zostać wchłonięty przez organizm lub usunięty przez lekarza przy użyciu specjalnego ssaka. Jednocześnie laser napina otaczającą skórę, zapobiegając jej wiotczeniu po usunięciu niechcianego tłuszczu. Zabieg laserowy ma więc podwójne działanie. Oprócz usunięcia nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej powoduje zwiększenie napięcia skóry, poprawę jej tonacji i tekstury.

 

Lipoliza laserowa wykonywana jest na:
- twarzy (modelowanie konturów twarzy: likwidacja tłuszczu z worków pod oczami, drugiego podbródka i tak zwanych chomików - tkanka tłuszczowa na policzkach)
- brzuchu
- biodrach
- pośladkach
- talii (możliwość wyszczuplenia nawet do 8 cm)
- ramionach
- udach (bryczesy)
- boczki na plecach
- klatce piersiowej
- okolicach kolan

WSKAZANIA
 
 
 
 

EFEKTY

CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW

Fotona

Tightsculpting

Fotona TightSculpting® to wyjątkowy, nieinwazyjny zabieg laserowy służący do modelowania i napinania skóry na dowolnie wybranych obszarach ciała. Wiązka promieniowania o podwójnej długości fali jest wykorzystywana do hipertermicznego niszczenia adipocytów oraz przebudowy kolagenu. Zabieg jest szybką, bezpieczną i skuteczną nieinwazyjną alternatywą dla lipolizy laserowej. Zabieg jest bezinwazyjny, nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta ani znieczulenia. Procedura nie wymaga okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności.

WSKAZANIA
- Miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
- Wiotkość skóry na ciele
- Cellulit
EFEKTY
- Wzrost napięcia i jędrności skóry
- Redukcja tkanki tłuszczowej
- Modelowanie ciała
- Redukcja obwodu brzucha, ud, pośladków
- Redukcja cellulitu
- Zmniejszenie obwodu talii
CZAS TRWANIA I ILOŚĆ ZABIEGÓW
- Od 20 minut do godziny

- Rekomendujemy wykonanie 4 – 6 zabiegów w odstępach

około 4 - tygodniowych

Krok 1.

Głębokie napinanie skóry i redukcja tkanki tłuszczowej z PIANO®

Pierwszy etap wykonujemy laserem Nd:YAG. Zastosowanie super długich impulsów w trybie PIANO pozwala wprowadzać wewnątrz tkanki energię lasera wystarczającą do zniszczenia komórek tłuszczowych.

Krok 2.

Poprawa wiotkości powierzchni skóry pulsem SMOOTH®

Drugi etap obejmuje rewolucyjny nieablacyjny tryb Er: YAG SMOOTH®, idealny do napinania skóry. Intensywne, kontrolowane ogrzewanie tkanki powierzchniowej stymuluje przebudowę kolagenu i inicjuje neokolagenezę. Efektem jest ogólna poprawa zwiotczenia i elastyczności leczonych obszarów.

Laserowe leczenie nadmiernego wypadania włosów

   

WSKAZANIA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Laserowe leczenie nadmiernej potliwości

   

WSKAZANIA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

dzięki uprzejmości: Franko Paciolla, Robin Sult, Gustavo Liebaschoff, mgr Dusan Maletic, dr. Eric Rojas Blanco

Skorzystaj z naszych usług

Umów się na wizytę!

Kontakt