Medycyna estetyczna

Mezoterapia

To metoda leczenia wybranych stanów chorobowych polegająca na wstrzykiwaniu niewielkich substancji leczniczych bezpośrednio w głąb skóry.

 

Podawane w skórę preparaty są mieszankami leków dostosowanych do konkretnego problemu który spotyka Pacjenta. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona.

 

Mezoterapię wykonuje się najczęściej w celu: odmłodzenia skóry, poprawy kondycji tkanek i ich ujędrnienia,leczenia cellulitu, leczenia wypadania włosów, redukcji rozstępów.

 

By efekty były długotrwałe należy poddawać się mezoterapii raz na dwa tygodnie.

WSKAZANIA
- utrata napięcia i elastyczności
- zmarszczki związane z wiekiem
- fotostarzenie
- osłabione mięśnie
- zmarszczki mimiczne
- plamy starcze i przebarwienia
- blizny potrądzikowe
- sucha, szorstka skóra
- rozszerzone pory, zanieczyszczona skóra
- bardzo wrażliwa skóra

Mezoterapia kolagenowa guna

 

Kolagen jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej, a jego intoksykacja oraz zanik, powodujący wiotkość, są niestety głównymi przyczynami starzenia się skóry.

 

Z wiekiem naskórek staje się cieńszy, a w konsekwencji tego - zmniejsza się bariera, która chroni skórę przed utratą wilgotności i przesuszeniem. Liczba komórek naskórka zmniejsza się o około 10% każdego roku, co uniemożliwia naprawę i regenerację skóry. Efekty starzenia się skóry są znaczące - nie tylko powodują, że warstwa skóry staje się cieńsza, ale również włókna elastynowe, które nadają jej elastyczność ulegają zniszczeniu.

Te zmiany w tkankach podstawowych skóry powodują zmarszczki i zwiotczenie.

 

MEZOTERAPIA KOLAGENOWA GUNA przeznaczona jest dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, odmłodzić ją i opóźnić procesy starzenia się poprzez stymulowanie naturalnej syntezy kolagenu.

 

Mezoterapia kolagenowa sprawdzi się także przy niwelowaniu efektów chorób metabolicznych, które mają wpływ na tkankę łączną.

 

 

 

 

WSKAZANIA

- zmniejszaniezmarszczek na twarzy i szyi,

- miejscowe zabiegi hamujące procesy starzenia,

- ujędrnianie podskórnej i okołonaczyniowej warstwy tkanki łącznej na twarzy i szyi, 
 
 
 
 
 
 

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który pozwala na szybkie i zarazem mało inwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Rewolucyjna metoda doskonale modeluje sylwetkę oraz pomaga pozbyć się niechcianego nadmiaru tłuszczu.

 

Niewątpliwie, jest idealnym sposobem na odzyskanie pewności siebie w sytuacji, gdy ciało wymaga odrobiny pomocy w kształtowaniu wymarzonej prezencji.

 

Innowacyjna terapia polega na miejscowym wprowadzeniu specjalnych substancji za pomocą zastrzyków, które powodują likwidację komórek tłuszczowych.

 

Ponieważ tego rodzaju leczenie jest kontrolowane przez lekarza, dlatego jest bezpieczne, a kuracja pozwala na błyskawiczne osiągnięcie pozytywnych efektów.

 

WSKAZANIA

 

- kończyny górne – w okolicy tricepsu,

- fałdy na plecach (poniżej żeber),

- brzuch,

- biodra,

- „bryczesy”,

- okolica podpośladkowa,

- wewnętrzna strona ud,

- wewnętrzna strona kolan,

- podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy,

pseudoginekomastia męska,

- tłuszczaki,

- bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy na jędrność i sprężystość skóry
Nazywany jest eliksirem młodości, dzięki połączeniu z elastyną i kolagenem odpowiada bowiem za młody wygląd skóry.

 

Kwas hialuronowy poza właściwościami wspierającymi estetyczny wygląd, ma również działanie prozdrowotne dla innych partii ciała – odpowiada za stan ścianek naczyń krwionośnych oraz chrząstek i stawów.

Znajdziemy go również w ciałku szklistym oka.

Jako wypełniacz przestrzeni komórkowej kwas hialuronowy pełni w organizmie funkcję budulcową.

 


Właściwości wypełniające kwasu hialuronowego wykorzystywane są w kosmetologii estetycznej do wypełniania tkanek podczas zabiegu powiększania ust oraz wolumetrii: zmiany rysów twarzy bez skalpela, umożliwiającej podkreślanie linii żuchwy lub wypełnianie zmarszczek i bruzd, a nawet korekcję kształtu nosa i policzków.

 

Kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie przez około rok – w celu utrzymania efektu przed upływem tego czasu zabiegi korygujące wykonane za pomocą kwasu hialuronowego należy powtarzać.

WSKAZANIA

- wypełnianie zmarszczek,

 

- powiększanie ust,


 - odbudowa skroni,

 

- odbudowa i powiększanie policzków,

 

- modelowania linii żuchwy,

 

- poprawa kształtu nosa,


- odbudowa zmian pourazowych lub pooperacyjnych.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego:

Usuwanie zmarszczek

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który przeprowadza się po wcześniejszym znieczuleniu powierzchni skóry kremem znieczulającym. Wykonuje się go za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w zależności od okolicy twarzy. Zabieg kwasem hialuronowym daje natychmiastowe rezultaty  jednak na pełen efekt trzeba poczekać około 2 tygodni, wówczas kwas hialuronowy w pełni się uwodni. Preparat wykorzystuje się do wypełniania ubytków tkankowych, usuwania zmarszczek, nawilżenia i rewitalizacji skóry. Ta nowoczesna metoda w dziedzinie medycyny estetycznej pozwala na zachowanie młodego wyglądu skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni.

 

Ile zabiegów kwasem hialuronowym należy wykonać?
Jeżeli wykonywany jest zabieg powiększania ust, policzków, wypełniania zmarszczek to zazwyczaj wystarczy jeden lub maksymalnie 2 zabiegi. Jeżeli zaś wykonujemy mezoterapię kwasem hialuronowym to zabieg należy powtarzać kilka razy w roku aby utrzymać efekt nawilżonej , jędrnej skóry.

 

Kiedy będzie widoczny efekt i jak długo będzie się utrzymywał?
Efekt widoczny jest natychmiastowo.  Czas utrzymywania się preparatu zależy od jego gęstości i usieciowania, a także okolicy poddanej zabiegowi., zazwyczaj po około 12 miesiącach biopolimer hialuronowy ulega stopniowej degradacji i całkowitemu wchłonięciu.

WSKAZANIA

- powiększenie ust,

 

- nawilżenie ust,

 

- wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,

 

- wypełnienie zmarszczek “marionetki”,

 

-wypełnienie doliny łez,

 

- wypełnienie okolicy skroni,

 

- wypełnienie zmarszczek wokół ust “zmarszczki palacza”,

 

- powiększenie policzków,


- korekcja owalu twarzy.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wolumetria policzków / Modelowanie żuchwy / Modelowanie brody

 

Proces starzenia jest nieunikniony. Z biegiem lat ilość tkanki tłuszczowej podskórnej znajdującej się w policzkach maleje i przemieszcza się ku dołowi, przez co twarz traci zarówno objętość, jak i owal. Ponadto nabiera ona wtedy ostrych rysów oraz zmienia się jej układ kostny, co z kolei powoduje jej spłaszczenie.

 

Skóra zaś traci jędrność i elastyczność oraz staje się coraz bardziej wiotka. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest wolumetria twarzy. Za wybraniem właśnie tego rozwiązania medycyny estetycznej przemawia wiele argumentów. Po pierwsze, zabieg wykonywany jest bez ingerencji skalpela, co z pewnością stanowi ulgę dla wielu pacjentów. Głównym celem wolumetrii, czyli innymi słowy modelowania konturów twarzy, jest skorygowanie oraz przywrócenie jej właściwego kształtu. Sam zabieg polega na wprowadzeniu wypełniacza zawierającego kwas hialuronowy.

 

Preparat ten to substancja o długotrwałym działaniu, a po wstrzyknięciu w miejsce wymagające modelowania, nadaje twarzy młodszy wygląd. Dzięki niemu zwiększona zostaje bowiem objętość tkanek miękkich w tych miejscach, w których ubytek tkanki tłuszczowej był najbardziej widoczny.

 

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, niestety jego stężenie wraz z wiekiem maleje. Preparat na jego bazie najczęściej wprowadza się w okolicy kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo – wargowych, kącików ust, żuchwy, podbródka, szyi, skroni, nosa i oczodołów.

WSKAZANIA 

- wolumetria twarzy, linii żuchwy, brody, policzków,

 

- odmłodzenie dłoni,

 

- wymodelowanie okrągłej lub bardzo szczupłej twarzy, np. po znacznej utracie masy ciała,  


- skrzywienie grzbietu nosa, garb na nosie, 

 

- zapadnięte skronie .

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Niechirurgiczne modelowanie nosa

Nos  jako centrum ludzkiej twarzy może albo dodawać pewności siebie, albo jej odbierać.

Tym lepiej, że korekcja nosa nie wymaga już skalpela.

 

By skorygować niewielkie niedoskonałości, w tym przywrócić mu symetrię i zlikwidować nierówności, wystarczy użycie igły i odpowiedniej dawki najlepiej dobranego preparatu. Jako jedna z najbardziej wyeksponowanych części ciała wpędza często w ogromne kompleksy.

 

W niektórych wypadkach można uzyskać zadowalająca korekcje nosa poprzez nastrzykiwanie wypełniaczaczem. Pozwala to na natychmiastową korekcje garbu, nierówności i podniesienie grzbietu nosa.

 

Zabieg nadaje nosowi ładne proporcje. Pozwala go wymodelować i np. zwęzić, jeśli jest zbyt szeroki. W ten sposób można też zlikwidować lub zmniejszyć garb, zniwelować „siodełko”, a ponadto czubek nosa delikatnie unieść .

 

WSKAZANIA

- korekcja garbu,

 

- likwidacja nierówności,

 

- prostowanie grzbietu,

 

- optyczne zwężenie,


- powiększenie zbyt małego nosa.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Modelowanie i powiększanie ust

Zabieg wypełnienia ust stanowi bezpieczną i natychmiastową korektę poprawiającą rozmiar, kształt i symetrię ust. Dla wielu ludzi pełniejsze i bardziej zmysłowe usta mogą być jednym z niespełnionych marzeń. Dzięki zabiegowi poprawiającemu wygląd warg możesz cieszyć się pełniejszymi ustami lub miękkim zmysłowym wyglądem.

 

Do tego używana jest substancja naturalnie występująca w organizmie - kwas hialuronowy. Prosta i szybka aplikacja może zwiększyć objętość i uwydatnić małe cienkie wargi, zrównoważyć nasze asymetryczne usta lub zredukować wygląd tych cienkich, pionowych linii.

 

Modelowanie warg musi być wykonane przez doświadczonego specjalistę, aby zmniejszyć ryzyko asymetrii i uzyskać efekt estetyczny. W Medicalaser opracowaliśmy techniki, które zapewniają natychmiastowy, pełen wdzięku, wyrafinowany i elegancki efekt końcowy przy minimalnym dyskomforcie i ryzyku.

 

WSKAZANIA

 

 - objętość: powiększanie ust w kierunku mięsistej części górnej i dolnej wargi, 


- niewidoczny kontur: wykonturowanie wargi,


- zmarszczki w obszarze ust: ustne spinki lub linie schodzące z boków ust - dla młodszego optycznego wyglądu znanego czasem jako "uśmiech Mona Lisa",


- struktura: grzbiety „łuku Kupidyna”, które biegną od górnej wargi w kierunku nosa,


- linie palaczy: linie okostne lub drobne linie pionowe często ze względu na palenie na górnej wardze mogą być zmniejszone.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nawilżanie ust

O kwasie hialuronowym mówi się sporo w kontekście powiększenia ust. Warto jednak wiedzieć również o tym, że przy użyciu kwasu hialuronowego usta można nawilżyć i odświeżyć czerwień wargową.

 

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym to świetny sposób na naturalną poprawę wyglądu ust. Zabieg pozwala przywrócić ustom optymalny poziom nawilżenia bez widocznych zmian w ich kształcie.Efekty mocnego nawilżania ust są widoczne już bezpośrednio po zabiegu i stopniowo utrwalają się w ciągu kolejnych 1-2 tygodni.

 

Efekty nawilżania ust kwasem hialuronowym oraz odświeżania czerwieni wargowej utrzymują się około od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowym stopniowo ulega wchłonięciu. 

WSKAZANIA

 

-

-zabieg mocnego nawilżania ust daje przede wszystkim

wspomniane efekty nawilżające oraz odmładzające,

 

-poprawia kształt, kontur ust oraz koloryt warg,

 

- usta stają się atrakcyjniejsze i ponętniejsze,

- najważniejszym aspektem tego zabiegu jest dążenie do uzyskania pożądanego przez pacjentkę rezultatu, ale przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wypełnienie doliny łez

 

Z biegiem lat w okolicy oczodołu następuje proces zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej oraz utrata pierwotnej jędrności skóry. Na skutek tych procesów dochodzi do powstania w okolicy oczu zagłębień, które mogą dawać efekt smutnej, zmęczonej twarzy.

 

W celu wypełnienia nieestetycznych dołków pod oczami (tzw. doliny łez) stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Substancja ta jest cząsteczką naturalnie występującą w organizmie człowieka. Ma właściwości higroskopijne, dlatego też stanowi rezerwuar wody dla skóry. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny również za stymulację organizmu do produkcji kolagenu.

 

W procesie starzenia ilość kwasu hialuronowego maleje i w konsekwencji nasza skóra ulega zwiotczeniu, a także utracie wiotkości. Wstrzykując podskórnie kwas hialuronowy dostarczamy organizmowi brakującej substancji i spowalniamy proces starzenia się skóry, a nawet go odwracamy.

Ostateczny efekt wypełniania doliny łez uzyskujemy po okresie 3-4 tygodni.Po tym czasie sugeruje się wizytę kontrolną u lekarza w celu ustalenia czy efekty zabiegu są satysfakcjonujące czy zaleca się zabieg dodatkowy

 

.Kwas hialuronowy utrzymuje się w okolicach oczodołu 1- 1,5 roku. Po tym czasie dobrze jest poddać się zabiegowi przypominającemu.

 

WSKAZANIA

 

- wiotczenie skóry okolicy powiek dolnych,

 

- utrata podskórnej tkanki tłuszczowej tej okolicy,

 

- obecność zagłębień skóry pod oczami w obrębie oczodołów,

 

- przechodzących skośnie na policzki i tworzących dolinę łez.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Soft Lifting

 

Soft lifting to zabieg bez użyciu skalpela, jest spektakularnym zabiegiem liftingującym, polecanym dla wszystkich osób, które od medycyny estetycznej oczekują czegoś więcej. 

 

Soft Lifting jest techniką modelowania twarzy i ciała wykorzystująca tzw. miękkie kaniule, czyli giętkie, elastyczne igły o zaokrąglonym, tępym końcu. W przeciwieństwie do tradycyjnych igieł, kaniule nie powodują zasinień. Za pomocą kaniuli wprowadza się preparat wypełniająco-rewitalizujący,  który uzupełnia ubytki objętościowe, tworząc jednocześnie swoiste rusztowanie tzw. nici hialuronowe. W miejscu podania uzyskuje się efekt liftingu. Soft lifting podnosi owal twarzy, napina policzki i wypełnia okolice skroni. Wystarczą zaledwie 2-3 wkłucia, podczas których wprowadza się preparat na bardzo rozległy obszar – praktycznie całej twarzy.

 

Technika liftingu bez skalpela daje bardzo naturalny efekt; twarz zyskuje dawną objętość, skóra staje się gładsza, napięta i nawilżona. Soft lift dedykowany jest pacjentom ceniącym naturalne rezultaty zabiegów medycyny estetycznej, uzyskane w stosunkowo krótkim czasie, bezpieczne, bez obrzęków i krwiaków, a zarazem wszystkich, którzy oczekują błyskawicznego, bardzo kompleksowego odświeżenia całej twarzy.

 
 

      WSKAZANIA

 

-okolice kości jarzmowych,

 

-skronie,

 

-żuchwę,

 

- dolinę łez,

 

- okolicę ust,

 

- czerwień wargową,

 

- dłonie i szyja.

 
 
 
 
 
 
 
 

Lifting hybrydowy kwasem hialuronowym

To zabieg szyty na miarę. Daje naturalny efekt, już podczas jednej wizyty.To unikatowy zabieg, który kompleksowo wpływa na poprawę wyglądu.

Preparaty wykorzystane do zabiegu to szeroki wybór wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które umożliwiają korekcję i rewitalizację różnych obszarów twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni.

 

Produkty dopasowane są do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zabiegów wypełniania zmarszczek, łagodnego przywracania objętości ust, brody czy policzków oraz modelowania twarzy.

 

Wszystkie produkty zawierają kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, są przebadane, sprawdzone i skuteczne.

Posiadają stężenie na bezpiecznym poziomie, zapewniając jednocześnie długotrwałe, naturalne efekty zabiegów.

 

Dostępne są również preparaty z dodatkiem lidokainy, środka znieczulającego, dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla pacjenta.

Efekt odmłodzenia i podkreślenia piękna podczas jednego zabiegu.

Bez przerysowania, bez sztucznego efektu, bez szablonu. 

 

WSKAZANIA

- widoczna poprawa sprężystości i napięcia skóry twarzy,

 

- wyraźne zmniejszenie zmarszczek,

 

- widoczny efekt uniesienia owalu twarzy,

 

- długotrwałe nawilżenie i rozświetlenie skóry,

 

- poprawa gęstości tkanki,

 

- odświeżenie wyglądu twarzy,

 

- zmniejszenie cieni pod oczami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wypełnienie i rewitalizacja grzbietów dłoni

Skóra dłoni ze względu na odmienną budowę anatomiczną jest bardziej wrażliwa na czynniki uszkadzające niż np. skóra twarzy, wolniej też się regeneruje, szczególnie u osób starszych, jest również bardziej eksponowana na działanie czynników uszkadzających. Dlatego leczenie dłoni mające na celu ich odmłodzenie nie jest łatwe. Wielu zabiegów , które z powodzeniem stosujemy w odmładzaniu twarzy nie można wykonywać na dłoniach.

 

Do niedawna niedostępne były nieinwazyjne techniki, które umożliwiałyby skuteczną poprawę wyglądu dłoni. Jednak obecnie w gabinetach medycyny estetycznej do dyspozycji lekarzy jest wiele metod które skutecznie przywracają młodszy wygląd naszych dłoni- niektóre z nich opracowano specjalnie z myślą o dłoniach, inne stanowią pewne modyfikacje zabiegów wykonywanych w obrębie innych rejonów ciała.

 

Dotychczas, podobnie jak w przypadku utraty objętości tkanek w obrębie twarzy, jedyną metodą poprawy wyglądu u osób z zanikiem podskórnej tkanki tłuszczowej dłoni było uzupełnianie objętości własną tkanką tłuszczową, pobraną uprzednio z innego miejsca, co oznaczało dwuetapowy zabieg chirurgiczny: liposukcję oraz przeszczepienie tłuszczu na dłonie, oraz konieczność znieczulenia. Zabieg taki był bolesny, obarczony większym ryzykiem powikłań okołooperacyjnych, poza tym wiązał się z wyższymi kosztami oraz wyłączeniem na pewien czas z normalnego życia.

 

Należy się przygotować na to, że odmładzanie dłoni to na ogół program składający się z kilku etapów postępowania i rodzajów zabiegów. Najbardziej odpowiednie dobiera się w czasie konsultacji w gabinecie.

W przypadku konieczności uzupełnienia ubytków objętości w obrębie dłoni z towarzyszącą suchością skóry proponujemy zabiegi z użyciem preparatów kwasu hialuronowego, zabiegi te pozwalają uzupełnić ubytki nawet dużego stopnia, z jakimi mamy do czynienia przy tzw „kościstych” dłoniach lub u osób starszych.

WSKAZANIA

- ujędrnienie i rewitalizacja skóry dłoni, 

 
- wygładzenie zmarszczek na dłoniach,
  
- usunięcie zmarszczek i bruzd okolic szyi i dekoltu,
  
- przywrócenie skórze objętości,
  
- nawilżenie i odżywienie skóry, 

 
- wyrównanie kolorytu skóry.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Leczenie powikłań po zabiegach
wykonanych poza medicalaser

Niestety powikłania po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej to nie rzadkość w dzisiejszych czasach. Często  związane są one

z porażeniami twarzy, guzami zniekształcającymi twarz, czy opadającymi powiekami. Jak czytamy w mediach czy na grupach w mediach społecznościowych, tego typu powikłania wynikają zwykle z nieprawidłowego przeprowadzenia zabiegów typu podanie kwasu hialuronowego przez niedoświadczonych czy niekompetentnych kosmetologów i kosmetyczki, a przecież do naruszenia ciągłości tkanek ma prawo tylko lekarz wyspecjalizowany w dziedzinie medycyny estetycznej.

 

Wśród najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo, w pierwszej kolejności trzeba wymienić dobrą kwalifikację pacjenta

do zabiegu, odpowiedni sprzęt, a także doświadczenie i umiejętności specjalisty wykonującego zabieg. Najczęściej powikłania pojawiają

się wówczas, gdy pojawi się czynnik ludzki, a więc niewiedza lub bezmyślność osoby wykonującej zabieg.

Profesjonalnie przygotowany lekarz wykonujący zabieg.

Przestrzegamy również przed kupowaniem preparatów odmładzających „na własną rękę” i podawania ich sobie samemu. Takie historie niestety również się zdarzają, a są one bardzo niebezpieczne.

WSKAZANIA
 

Jeśli doświadczyłaś/eś w ostatnim czasie powikłań po zabiegach

z zakresu medycyny estetycznej, zapraszamy do naszej kliniki

na konsultację z naszymi wykwalifikowanymi lekarzami, aby odpowiednio wcześnie ustalić sposób leczenia.

 
 
 
 
 
 
 
 

Profhilo

Przywrócenie utraconego konturu twarzy, spłycenie zmarszczek, rewitalizacja skóry.

Profhilo to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który przeciwdziała wiotczeniu i starzeniu się skóry. Został stworzony na bazie naturalnego kwasu hialuronowego, stanowiącego główny składnik nawilżający i odnawiający nasze komórki.

 

Preparat posiada jego bardzo wysokie stężenie, będąc jednocześnie pozbawionym dodatków chemicznych, które zwykle znajdują się w sieciowym kwasie hialuronowym.

 

Dzięki stabilizacji termicznej produktu, odmładza on i uelastycznia skórę na długo, nie prowadząc do uczuleń, które powodowane są zwykle przez emulgatory i zagęstniki znajdujące się w wielu preparatach.

 

Profhilo doskonale współpracuje z komórkami skóry, głęboko nawilża i odmładza cerę, modeluje, a także zapobiega dalszym deformacjom.

Efekt zabiegu utrzymuje się aż 1-1,5 roku!

   

WSKAZANIA

- wiotczenie skóry, chomiki,

 

- zmarszczki, bruzdy,

 

- odwodnienie, zmęczony wygląd twarzy,


- bardzo dobre rezultaty w przywracaniu młodego wyglądu szyi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hialuronidaza

Hialuronidaza jest enzymem, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Dzięki swoim właściwościom dyfuzyjnym, hialuronidaza rozkłada kwas hialuronowy, który jest głównym spoiwem śródbłonka naczyń krwionośnych. Dodatkowo, wpływa na zwiększenie przepuszczalności ich ścian.

 

Pozytywnie wpływa na resorpcję, ogranicza obrzęki i wysięki.

 

Hialuronidaza używana jest w mezoterapii do rozbijania pasemek tkanki łącznej, które wywołują efekt dołków cellulitowych. Podnosi przepuszczalność tkanki i wspomaga rozchodzenie się, czy też rozprzestrzenianie się innych wstrzykiwanych leków.

 

WSKAZANIA

 

Powikłania po zastosowaniu kwasu hialuronowego zdarzają się rzadko. Mogą dotyczyć one niewłaściwej techniki wykonania zabiegu.

Wówczas może dojść do użycia zbyt dużej objętości kwasu hialuronowego, co daje efekt nadmiernie powiększonych ust. Zbyt płytkie wprowadzenie wypełniacza może prowadzić do powstania nieestetycznych grudek pod skórą.

Inne powikłanie to przemieszczenie się kwasu hialuronowego poza miejsce zabiegowe, a bardzo rzadkim powikłaniem jest alergia na kwas hialuronowy.

Bardzo niebezpiecznym niepożądanym efektem nieprawidłowo wykonanego zabiegu może być iniekcja kwasu hialuronowego do światła naczynia krwionośnego i zatkanie jego światła.

A to może prowadzić do martwicy skóry.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych powikłań zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego konieczne jest zastosowanie hialuronidazy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rozpuszczenie kwasu hialuronowego

podanego poza medicalaser

Rozpuszczanie kwasu hialuronowego – Hialuronidaza to enzym, który rozkłada (depolimeryzuje) kwas hialuronowy w skórze.

W medycynie estetycznej wykorzystywany jest do usuwania niechcianych i niepożądanych efektów zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, czyli preparatów popularnie nazywanych wypełniaczami.

WSKAZANIA

-zagrażająca martwica skóry i tkanki podskórnej,

 

- zaburzenia widzenia,

 

- gwałtowna reakcja alergiczna,

 

- formowanie ropnia z powodu obecności kwasu hialuronowego,

 

- powstanie biofilmu,

 

- wystąpienie ziarniniaków,

 

- asymetria,

 

- niesatysfakcjonujący efekt estetyczny, w tym prześwitywanie przez skórę zbyt płytko podanego preparatu,

 

- grudki,

 

- przemieszczenie się kwasu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Toksyna botulinowa

Toksyna Botulinowa znana powrzechnie jako botoks stała się w naszych czasach synonimem zabiegów medycyny estetycznej. Stosuje się ją tylko w postaci podskórnych iniekcji. Działanie Botoksu polega na blokowaniu połączeń nerwowych pomiędzy płytkami nerwowymi, a mięśniami które ulegają rozluźnieniu co wywołuje efekt rozprasowania zmarszczek mimicznych. Środek ten ma również działanie profilaktyczne ponieważ zapobiega dalszemu powstawaniu zmarszczek.

 

Aplikując zastrzyki jeszcze przed uwidocznieniem się zmarszczek uwolnisz się od nawyku marszczenia brwi, co opóźni proces tworzenia się permanentnych zmarszczek.

 

Do wykonania zabiegu z użyciem Toksyny Botulinowej używa się bardzo cienkich igieł, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny ale za to bardzo precyzyjny. Najczęściej dokonuję się iniekcji w obrębie czoła, między brwiami i w okolicach oczu.

 

Botoks wykazuje jeszcze szereg innych zastosowań estetycznych. Wygładza na przykład tak zwane zmarszczki palacza tworzące się wokół ust, pomaga uzupełnić ubytek skóry przy optycznym zwężaniu się szczęki oraz wyostrzaniu konturu twarzy, ułatwia leczenie chorobliwego zgrzytania zębami ( bruksizm) oraz nadmiernej potliwości.

 

Zastrzyki z botoksu nie działają natychmiast- pierwsze efekty można zaobserwować po 48-72 godzinach po zabiegu. Maksymalizacja działania przeciwzmarszczkowego przypada mniej więcej na 10 dzień po wstrzyknięciu i utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy. W celu zachowania najlepszych efektów zabiegi wymagają regularnego powtarzania.

WSKAZANIA

-zmarszczki poprzeczne czoła,

 

- zmarszczki podłużne czoła,

 

- zmarszczki wokół oczu,

 

- podniesienie brwi/królicze zmarszczki/uśmiech dziąsłowy/podniesienie kącików ust,

 

- platysma – wygładzenie skóry szyi,

 

- leczenie Migreny,

 

- napięciowe Bóle Głowy,

 

- bruksizm.

Stymulatory tkankowe

Preparaty należące do stymulatorów tkankowych są bardzo pomocne i efektywne w zwalczaniu różnych defektów skórnych jak i w zapobieganiu starzenia. Działają silniej niż mezoterapia igłowa. Stymulatory tkankowe zmuszają komórki do odbudowy tkanek. Wymuszenie większego tempa regeneracji tkanek, w tym skóry i tkanki podskórnej, głównie poprzez zwiększenie produkcji własnego kolagenu odbywa się miejscu podania stymulatora tkankowego.

 

Obecnie w świecie medycyny estetycznej są popularne trzy substancje uwazane za stymulatory tkankowe takie jak: hydroksyapatyt wapna, kwas polimlekowy i kolagen.

 

Hydroksyapatyt wapnia podajemy wszędzie tam, gdzie chcemy dodać objętości i stymulować skórę - w policzki, fałdy nosowo-wargowe, okolice brody czy dłoni. Nigdy nie podaje się go w usta. Preparat jest bezpieczny i daje bardzo naturalny efekt.

 

Kwas Polimlekowy – sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób bardzo szczupłych, dojrzałych osób o niskim poziomie tkanki tłuszczowej. Skóra po zabiegu wyraźnie się wygładzi, pogrubi a zmarszczki zostaną wypchnięte. Aby efekt trwał do dwóch lat najlepiej wykonać trzy zabiegi w odstępie półtorej miesiąca.

 

Kolagen – Praperat podaje się dosłownie w kilku punktach dosyć głeboko w skórę. Nie powoduje rekacji alergicznych i dodatkowo po pewnym czasie rozpuszcza się w skórze. Efekty jakich można spodziewać się po zabiegu to ujędrnienie i poprawa napięcia. W naszy organizmie utrzymuje się od roku nawet do dwóch lat.

 

Aby osiągnąć w pełni zadowalający efekt najlepiej wykonać 4 zabiegi co dwa tygodnie.

 

 

 

WSKAZANIA

 

- odbudowa struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny,

 

 - poprawa jędrności, gęstości oraz jakości skóry,

 

- nadanie skórze świeżość i promienność.

 
 
 
 
 
 
 

Osocze bogatopłytkowe

Jego głównym celem jest biostymulacja komórek skóry. Osocze, które jest pozyskiwane z krwi pacjenta, zawiera liczne czynniki wzrostu. Stymulują one namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka. Ten rodzaj zabiegu ma za zadanie odżywić i odmłodzić skórę, poprawić jej nawilżenie i koloryt, uelastycznić ją i ujędrnić.


Terapia osoczem bogatopłytkowym daje obiecujące wyniki w zakresie nie tylko odmłodzenia skóry ale i również w przypadku gojenia się ran oraz wypadania włosów. Może być ponadto łączona z innymi etapami leczenia na przykład z mikronakłuwaniem czy zabiegiem laserowym.

WSKAZANIA

 

- rewitalizacja skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu, dłoni,

 

- korekcja zmarszczek i fałd,

 

- regeneracja skóry po zabiegach dermatologicznych i chirurgii plastycznej,

 

- nadmierne wypadanie włosów,

 

- włosy zniszczone, pozbawione blasku,

 

- wypełnienie blizn potrądzikowych,

 

- polecany dla osób z ryzykiem wystąpienia alergii.

Fibryna bogatopłytkowa i-prf

Jest koncentratem płytek własnej krwi w małej ilości osocza odwirowanym w specjalnej wirówce z pobranej od pacjenta krwi. Preparat ten zawiera różne czynniki wzrostu, które mają właściwości stymulujące procesy naprawy tkanek – bardzo silnie pobudzają regenerację.


Działanie terapii z wykorzystaniem fibryny można porównać do tej w towarzystwie osocza bogatopłytkowego, lecz pomiędzy tymi dwoma zabiegami istnieje jedna zasadnicza róznica w sposobie uwalaniania czynników wzrostu z płytek krwi.

 

W przypadku fibryny płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej struktórze fibryny aktywują się na zasadzie powolnego i długotrwałego wydzielania co zapewnia dużo lepsze efekty regenrujące.

WSKAZANIA

 

- rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu,

 

- rozstępy, cellulit,

 

- pacjenci z występieniem ryzyka alergii na inne preparaty dostępne w medycynie estetycznej,

 

- skóra pozbawiona blasku, wysuszona,

 

- uzupełnienie zabiegów laserowych,

Terapia COSMELAN®

Kuracja COSMELAN®umożliwia zarówno skuteczne pozbycie się różnego rodzaju przebarwień, jak i przywraca skórze gładkość i blask.

 

Program terapii preparatem jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym takich jak melasma, chloasma oraz plam posłonecznych.

 

Aby terapia była skuteczna bardzo ważnym jest aby zachować jej etapy takie jak:

 

Etap I

odbywa się w gabinecie lekarskim i polega na nałożeniu przez lekarza na skórę maski z preparatu Cosmelan 1. Maska pozostaje na skórze przez kilka godzin, po czym jest zmywana przez pacjenta w domu. Czas aplikacji maski wynosi 5-10 godzin i jest określany przez lekarza w zależności od typu skóry.

 

Etap II

polega na kontynuacji terapii w domu kremem Cosmelan 2. Pozwala to podtrzymać i pogłębić efekt zabiegu. Kontynuacja leczenia w domu gwarantuje trwałość rezultatów terapii rozpoczętej w gabinecie lekarskim i pozwala na skuteczne usunięcie przebarwień.

 

Bardzo ważne jest aby stosowac terapię przez okres minimum 3 miesiecy, mimo że pierwsze efekty takie jak rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry widoczne są już po tygodniu.

 

Zalecenia po zabiegu

Najważniejsze jest zachowanie ciągłości kuracji i nieprzerywanie terapii. Jeśli leczenie preparatem zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji (przebarwień), ale jedynie ją przerywa. Po zakończeniu całej kuracji konieczne jest stosowanie odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych z bardzo wysokim faktorem (SPF 50). Pod wpływem promieni UV plamy mogą się pojawić ponownie.

WSKAZANIA

 

- przebarwienia (również na tle hormonalnym),
piegi,

 

- plamy starcze,


- plamy posłoneczne.

 
 
 
 

Leczenie blizn

Blizny stanowią historię naszych zranień i zabiegów – kolekcjonujemy je na naszym ciele od najmłodszych lat. Gdy jednak ślady są dużych rozmiarów lub jest ich zbyt wiele, zaczynamy odczuwać dyskomfort fizyczny i psychiczny.

Częstym rozwiązaniem w takich przypadkach jest usuwanie blizn, jednak w większości procesy te są inwazyjne, bolesne i niosące za sobą ryzyko powikłań. Alternatywę stanowią proponowane przez nas zabiegi usuwania blizn laserem, które dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii są o wiele mniej inwazyjne, szybkie i znacznie bardziej efektywne. Zabiegi z zastosowaniem lasera frakcyjnego umożliwiają zminimalizowanie bólu i dyskomfortu odczuwanego w trakcie kuracji.

 

Laserowe usuwanie blizn polega na precyzyjnym skierowaniu wiązki światła, które przedostaje się w głąb skóry, do tkanki podskórnej i skóry właściwej, powodując mikrouszkodzenia. Zachodzi tam reakcja fototermiczna i znajdująca się w tkance woda zostaje podgrzana i odparowuje. Następstwem tego zjawiska jest uruchomienie naturalnych procesów odbudowy skóry oraz pobudzenie produkcji kolagenu, czyli substancji odpowiedzialnej za nienaganny stan skóry.

 

Jak wiadomo, spadek produkcji kolagenu powoduje starzenie się skóry, jej wiotczenie i powstawanie zmarszczek. Laser frakcyjny poprzez zniszczenie zmienionej tkanki jednocześnie pobudza ją do autoodnowy. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, zwykle należy zastosować serię tego typu zabiegów.

WSKAZANIA

 

 

Laserowe usuwanie blizn polecane jest każdemu, kto czuje się niekomfortowo z bliznami potrądzikowymi, świeżymi, czerwonymi bliznami różnego pochodzenia, a także bliznami dojrzałymi i przerostowymi.

 

Polecane jest również na rozstępy – de facto będące bliznami oraz

usuwanie blizn potrądzikowych .

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kolagen linerase

Głównym efektem działania zabiegu jest stymulacja produkcji kolagenu i fibroblastów, co doskonale regeneruje skórę i odbudowuje jej strukturę na poziomie komórkowym przywracając utraconą gęstość. W rezultacie skóra wygląda młodziej, jest pełna blasku, a jej jędrność i elastyczność jest odzyskana. 

 

Pierwsze efekty pojawiają się już po 7 dniach od rozpoczęcia terapii.

 

Podczas jednej sesji zabiegowej wykonujemy zabieg na twarz, szyję, dekolt oraz dłonie, co jest jego ogromną zaletą. W serii wykonujemy 4 zabiegi w odstępach dwutygodniowycjh. By utrzymać efekty zabiegu rekomendujemy wykonanie 1 zabiegu raz na 3 miesiące.

 

Zabieg stosuje się terapiach przeciwstarzeniowych do wygładzania zmarszczek, redukcji wiotkości skóry oraz w terapiach mających na celu redukcję rozstępów i blizn zanikowych. Zabieg można wykonywać także profilaktycznie, w celu opóźnienia starzenia się skóry.

 

Preparat podawany jest podczas mezoterapii, za pomocą cienkiej igły o długości jedynie 4 mm, na całej powierzchni części ciała poddanej terapii. Następnie wykonywany jest delikatny masaż miejsc, w których preparat był aplikowany.

 

Kolagen Linerase jest wyrobem medycznym, nie wywołuje reakcji alergicznych, a terapia nie wymaga rekonwalescencji. Podczas zabiegu można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub dodanej do preparatu lidokainy.

WSKAZANIA

– poprawie jędrności skóry

 

– usunięciu drobnych zmarszczek, zmarszczek palacza

 

– bliznach zanikowych

 

– bliznach potrądzikowych

 

– rozstępach, również „starych”

 

– odmładzaniu okolic trudnych: oczu, ust, dłoni, szyi

 

– leczeniu skóry wiotkiej, cienkiej, dotkniętej fotostarzeniem

 

– redukcji rozciągniętej skóry brzucha (po ciąży, porodzie)

 

– ujędrnianiu ramion, ud

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sterydoterapia

Blizna jest zmianą na skórze powstałą w następstwie przerwania jej ciągłości.

Jeśli uszkodzenie dotyczy powierzchniowej warstwy skóry, naskórka, zmiana goi się szybko, bez pozostawienia trwałych śladów.

Natomiast jeżeli uszkodzenie siega głębiej, aż do skóry właściwej, na skórze pozostaje trwały ślad w postaci blizny zbudowanej z włoknistej tkanki łącznej.

 

Bardzo efektywną metodą zmniejszania widoczności blizn jest sterydoterapia.

Sterydy podawane są miejscowo i nie dają ogólnoustrojowych efektów ubocznych.

Podczas zabiegu w miejscu blizny podawany jest odpowiednio dobrany preparat sterydowy.

WSKAZANIA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Leczenie nadmiernej potliwości

Nadpotliwość to problem nie tylko medyczny, czy kosmetyczny ale przede wszystkim psychologiczny ponieważ znacznie pływa na obniżenie jakości życia oraz utrudnia relacje międzyludzkie.

 

Leczenie nadpotliwości różni się w zależności od lokalizacji, dlatego medycyna estetyczna oferuje więcej możliwości aby pacjent mógł sobie z tym problemem poradzić. Jednym z nich jest terapia przy użyciu Toksyny Botulinowej.

 

Śródskórne wstrzyknięcie botoxu hamuje stymulacje współczulną gruczołów potowych co prowadzi do zmniejszenia wydzielania potu. Toksyna Botulinowa podana w okolice pach jest alternatywą dla zabiegu łyżeczkowania gruczołów potowych.

 

Po jej podaniu wśró u około50% pacjentów obserwuje się zmniejszenie pocenia już w ciągu tygodnia a efekt utrzymuje się od 6-8 miesięcy. Można ją także stosować w okolicy powierzchni dłoniowych rąk czy powierzchni podeszwowych stóp.
Zabieg jest zabiegiem bezpiecznym z minimalnym ryzykiem powikłań.

 

Laserowe leczenie nadpotliwości to obecnie najnowocześniejsza i najskuteczniejsza metoda leczenia,której niewątpliwym plusem jest to, że daje ona trwały efekt. Zabieg polega na naświetlaniu wiązką lasera gruczołów potowych, co powoduje ich przegrzanie i nieodwracalne zniszczenie. Zabieg wykonywany się w znieczuleniu miejscowym. Gruczoły potowe, które są wrażliwe na wysoką temperaturę obumierają. Nie dochodzi do ich regeneracji, tak więc efekt terapii jest trwały i nie ma potrzeby jego powtarzania

Zabieg wykonujemy laserem Fotona Dynamis SP. 

 

 

WSKAZANIA

- nadmierna potliwość dłoni lub stóp,

 

-nadmierna potliwość twarzy,

 

-nadmierna potliwość pach,

 

-nadmierna potliwość głowy,

 

-nadmierna potliwość górnej części pleców.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Leczenie utraty włosów

Terapia wypadania włosów w zdecydowanej większości przynosi bardzo zadowalające efekty. Konieczne jest jednak zdiagnozowanie przyczyny łysienia oraz wdrożenie odpowiednich metod leczenia. Niekiedy konieczne jest wyleczenie schorzenia podstawowego, którego manifestacją jest nadmierna utrata włosów.


Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów mających na celu zwalczenia tego problemu jest tak zwana Mezoterapia igłowa polegająca na podskórnym wprowadzaniu związków odżywczych – witamin, krzemionki organicznej, aminokwasów czy kofeiny.
Bardzo skutecznym zabiegiem wzmacniającym włosy jest osocze bogatopłytkowe, czyli śródskórne wprowadzenie koncentratu płytek krwi, czynników wzrostu i aminokwasów pozyskanego z krwi pacjenta.


Innym równie skutecznym podejściem do zwalczania nadmiernego wypadania włosów jest Peptydowa terapia włosów DR CYJ Hair Filler ten innowacyjny zabieg hamuje wypadanie włosów i przyspiesza ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.


Dermaheal HL to kolejny produkt to mezoterapii skóry głowy który nie tylko zapobiega, ale również redukuje objawy wypadania włosów i łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy, nawilża ją i odżywia, a także zwiększa gęstość i grubość włosów.

 

W naszej klinice poza mezoterapią oferujemy również leczenie utraty włosów przy użyciu Lasera Fotona Dynamis

 

Zabieg laserem Fotona polega na wywołaniu szoku termicznego w skórze, podgrzewając jej głębsze warstwy, nie naruszając przy tym naskórka. Dzięki takiemu rozwiązaniu, do mieszków włosowych dopływa więcej krwi, a to z kolei wpływa na lepsze ich dotlenienie. Zyskują one wówczas energię do wytwarzania nowych włosów i stają się odżywione. Dodatkowo poprawiona regeneracja naskórka wpływa na szybkość powstawania mieszków włosowych, a impulsy lasera przyspieszają wzrost nowych i zdrowych włosów.

 

Zabieg jest całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny, a w zależności od zaawansowania poziomu łysienia, trwa on od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Już po pierwszym zabiegu można zaobserwować zmniejszone wypadanie włosów, zaś 3 miesiące po zabiegu - znaczący odrost nowych włosów. Pełna terapia zabiegów składa się z 3-5 zabiegów wykonywanych w dwutygodniowych odstępach.WSKAZANIA

- łysienia androgenowego i utraty włosów,

 

- okresowego wypadania włosów pod wpływem stresu, czy chorób,


- utraty gęstości i jakości włosów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skorzystaj z naszych usług

Umów się na wizytę!

Kontakt