Lipotransfer

Lipotransfer (lipofilling) to naturalna metoda modelowania sylwetki.

Twój własny tłuszcz powiększy piersi, wypełni usta i wygładzi zmarszczki. 

Lipotransfer (lipofilling) to naturalna metoda modelowania sylwetki, wypełniania ubytków tkankowych oraz redukcji oznak starzenia za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej.

Przeszczepione młode komórki tłuszczowe bez trudu unaczyniają się i zaczynają funkcjonować jak pozostałe, dając naturalny efekt wypełnienia. Mechenzymalne komórki macierzyste posiadają natomiast zdolność nieograniczonej liczby podziałów (samoodnawiania) i różnicowania do innych typów komórek. W ten sposób aktywują procesy naprawcze i regeneracyjne w obrębie tkanek.

Pierwsze efekty w postaci wypełnienia, zmiany kształtu, odbudowy ubytków oraz odnowy i wygładzenia skóry, widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Tłuszcz jest jednak materiałem ulegającym naturalnej absorpcji, dlatego efekt widoczny w dniu zabiegu, w kolejnych miesiącach ulegnie osłabieniu. To, jaka część przeszczepionego materiału zostanie wchłonięta, zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu pacjenta.

 

Własny tłuszcz pacjenta jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych materiałów wykorzystywanych do modelowania ciała oraz wypełniania ubytków. Ponadto, uzyskany w wyniku obróbki koncentrat tłuszczowy, zawiera cenne komórki macierzyste, które działają regenerująco na okoliczną tkankę skórną.

W zależności od okolicy ciała i oczekiwań pacjenta uzyskujemy efekt wypełnienia i odmłodzenia skóry, jednocześnie pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, z którego tłuszcz został pobrany. Lipotransfer to propozycja dla osób, które chcą w naturalny sposób wymodelować swoje ciało, pozbyć się ubytków oraz zredukować oznaki starzenia. Wypełniacz w postaci tłuszczu może być bezpiecznie stosowany na wszystkie partie ciała.

Wskazania:

Twarz:

zmarszczki i bruzdy
Utrata owalu twarzy
Ubytki objętości policzków
Opadnięte policzki tzw. chomiki
Asymetria twarzy
Korekta kształtu ust
Powiększanie ust
Wiotkość skóry
Blizny zanikowe


Ciało:

Modelowanie sylwetki
Powiększanie piersi
Asymetria piersi
Odbudowa naturalnej tkanki po usunięciu implantów
Rekonstrukcja piersi po mastektomii
Powiększanie i unoszenie pośladków
Wiotkość skóry dłoni
Ubytki skórne, nierówności i blizny

 

0
Feed

Zostaw komentarz