23/06/2021 przez Sandra 0 Komentarze
Usuwanie Tatuaży
Dlaczego usuwanie tatuaży to poszukiwana usługa?
Usuwanie tatuaży
Dlaczego usuwanie tatuaży to poszukiwana usługa? Tatuowanie skóry jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się usług estetycznych w Polsce. Ostatnie dane z 2015 roku mówią, że co 10. Polak w wieku 15-50 lat ma tatuaż i aż co trzeci myśli o jego wykonaniu. Obecnie moda na tatuowanie ma najpewniej jeszcze większy zasięg. Wraz z nią dynamicznie rozrasta się branża związania z usuwaniem tatuaży, także po to by przerabiać je na nowe (tworząc tak zwane covery).
Jaki laser do usuwania tatuaży?
Najbardziej skuteczne są takie urządzenia, które potrafią usunąć wszystkie, także jaśniejsze pigmenty, zbliżone barwą do koloru ciała. Wielobarwne tatuaże, ale także rysunki głęboko położone o skomplikowanym składzie chemicznym, są najtrudniejsze do usunięcia. Skuteczne okazują się wtedy takie systemy, które wytwarzają bardzo krótkie impulsy intensywnego światła. Pikosekundowe impulsy jako jedyne potrafią przechodzić nieszkodliwie przez górne warstwy skóry i uderzać selektywnie w pigmenty, które chcemy usunąć.
Laser Fotona emituje aż cztery rodzaje fal, w tym ultrakrótkie impulsy MaQX o potężnej energii. Jest wyjątkowy, ponieważ potrafi usuwać barwniki tatuaży, zbliżone kolorem do melaniny w skórze i hemoglobiny we krwi. Wyłapuje „najtrudniejsze pigmenty”, co jest praktycznie nieosiągalne dla innych systemów. Jak to robi? Kumuluje potężną energię 10J i w krótkich nanosekundowych sekwencjach (złożonych z jeszcze krótszych impulsów pikosekundowych) działa na problematyczne pigmenty – zielone, niebieskie, żółte – bez uszkodzenia otaczających je tkanek. To jest właśnie innowacja! Pozostałe barwniki usuwane są przez ten sam system, ale innymi długościami fal. 1064 nm oddziałuje na ciemne pigmenty, a 532 nm KTP – na czerwone, fioletowe i pomarańczowe.
Maksymalny efekt?
Dwuetapowa metoda usuwania tatuaży FRAC-TAT™. Fotona wprowadza do usuwania tatuaży jeszcze jedną innowację. Aby barwniki szybciej się rozpadały, przygotowuje skórę do usuwania pigmentów. Najpierw w trybie frakcjonowania laser tworzy niewidoczne gołym okiem mikro-otwory, które niczym mikroskopijne tunele będą odprowadzać gaz i parę wodną uwalniane podczas właściwego zabiegu. Dzięki temu nie dojdzie do tzw. efektu mrożenia (bez tuneli gaz zbierający się na skutek działania lasera blokowałby działanie impulsów).
Jak to się dzieje, że tatuaż znika?
Szczytowa energia daje silny efekt fal fotoakustycznych. Sekwencja impulsów kumuluje energię w barwnikach i rozbija je na mniejsze cząsteczki. Uzyskane chromofory są tak małe, że organizm, poprzez układ limfatyczny i białe krwinki usuwa je szybko w sposób naturalny. Podobny proces usuwania obcych chromoforów odbywa naturalnie w skórze, ale bardzo powoli. To dlatego tatuaże bledną z czasem. Zabiegi laserowe po prostu przyspieszają ten proces.
Komentarze
Zostaw komentarz