Leczenie Łysienia

Leczenie łysienia androgenowego – Hair Restoration

Leczenie łysienia androgenowego – Hair Restoration


Łysienie androgenowe należy do najczęstszych odmian łysienia, może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jest uwarunkowane genetycznie, przyspieszają je m.in.: zła dieta, stres, choroby ogólnoustrojowe. W diagnostyce stosujemy badanie trichoskopowe i wywiad lekarski. W łysieniu androgenowym mieszki włosowe wrażliwe na działanie męskich hormonów skracają fazę wzrostu włosów (anagen), przez co zwiększa się liczba włosów „uśpionych” w stanie spoczynku (telogen). U mężczyzn cofa się wtedy linia włosów i stopniowo zanikają one od korony. U kobiet dochodzi do przerzedzenia na całej skórze głowy.

Efekty i schemat terapii


Podstawowa terapia składa się z trzech zabiegów laserem Er: YAG, wykonywanych co 6 tygodni. Można łączyć laseroterapię z nanopeptydami, które w formie serum nakłada się na skórę głowy bezpośrednio po zabiegu laserowym. Wnikają one do mieszków włosowych dzięki frakcjonowaniu, które wykonuje laser w trybie Smooth. Laser Er: YAG okazał się skuteczny w stymulacji wzrostu włosów u pacjentów z łysieniem androgenowym. Badania naukowe potwierdziły, że laser o długości fali świetlnej 2940 nm budzi „uśpione” włosy do fazy wzrostu.

Efekty terapii laserowej to:

większy wzrost nowych włosów,
wzmocnienie istniejących włosów, które stają się grubsze, bardziej wytrzymałe i wyglądają zdrowiej,
zwielokrotnienie wzrostu włosów z jednej jednostki włosowej,
hiperpigmentacja – odrastające włosy nie są siwe.


Dlaczego Er: YAG Fotona?


Platformy Fotony wyposażone w laser Er: YAG 2940 nm używają technologii VSP (Variable Square Pulse). „Kwadratowe impulsy laserowe” są bezpieczne, ponieważ w tej technologii nie ma powolnego wzrostu i długiego spadku mocy impulsu laserowego, co jest powszechne w mniej zaawansowanych technologiach. Powolne wzrosty i długie spadki mocy powodują niekontrolowane przegrzanie tkanek, co zwiększa ryzyko skutków ubocznych (np. oparzeń) i zmniejsza skuteczność leczenia. Technologia VSP umożliwia łatwe i precyzyjne traktowanie różnych tkanek, bez ogrzewania otaczających je okolic.

Użyty w zabiegach tryb Smooth opiera się na serii impulsów w trybie SP, gdzie można ustawić ich łączną moc. W trakcie jednego impulsu laser wytwarza nawet kilkaset mikrouszkodzeń, które dzięki technice frakcjonowania są otoczone zdrową skórą. Regeneracja przebiega więc bardzo szybko.

 

0
Feed

Zostaw komentarz