Laser CO2

Co to jest Laser CO2 i jak działa?

 

 

Co to jest laser CO2 i jak działa?


Stosowanie laserów w medycynie estetycznej i kosmetologii  sprawia, że najpierw w sposób kontrolowany coś uszkadzamy, aby wymusić proces odbudowy. Światło lasera frakcyjnego CO2 wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance, a potem jej odparowania, czyli ablacji. Równocześnie pobudzane  są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu. Dzięki czemu uzyskujemy efekt gładkiej i napiętej skóry.
Cała skóra jest uszkodzona? Najważniejsze jest to, że laser frakcyjny nie uszkadza całej skóry, ale ją dziurkuje, tworząc w niej mikrokolumny uszkodzeń, które są otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. To przyspiesza proces regeneracji uszkodzonych fragmentów skóry i zwiększa bezpieczeństwo zabiegów.

 


Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym ?


Zabieg laserem frakcyjnym zaczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego, tak aby zapewnić komfort w trakcie laseroterapi. Po ok. 30-45 minutach przystępuje się zabiegu czyli oczyszczoną i odkażoną skórę poddaje się działaniu promieniowania laserowego. W trakcie naświetlania skóry laserem, i przez kilkanaście minut po, bardzo wskazane jest stosowanie chłodzenia nadmuchowego lub kontaktowego. W naszej klinice posiadamy nowoczesny sprzęt chłodzący czyt., który niweluje dyskomfort zabiegowy.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu?


Po zabiegu twarz jest czerwona i obrzęknięta. Można też odczuwać lekki ból i dyskomfort. Z bliska i w dotyku skóra wygląda trochę jak papier ścierny (jest podziurkowana).

 

Jaki jest okres rekonwalescencji ?


Złuszczanie i gojenie się trwa kilka dni.  jednak w większości przypadków wymagane jest 3-6 dni rekonwalescencji.

 

Kiedy powtórzyć ?


Jeśli zabieg ma mieć charakter profilaktyczny i odświeżający skórę, wówczas poprzestajemy na jednej sesji. Jeśli jednak potrzebujemy większej regeneracji (na przykład redukcji zmarszczek i większych porów) wówczas zaplanujmy cykl 2-3 zabiegów. Cykl regeneracyjny komórek trwa 28 dni, na kolejny zabieg można przyjść najwcześniej po tym okresie.

 

Kiedy jest widoczny ostateczny efekt?


Pełen cykl regeneracji tkanki to trzy miesiące, więc w pełni ocenić efekt zabiegu można dopiero po takim czasie.

0
Feed

Zostaw komentarz