Jesień - idealna pora na depilację laserową!

Depilacja laserowa od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. W końcu ta metoda usuwania zbędnego owłosienia pozwala się cieszyć gładką skórą na zawsze.

Depilacja laserowa od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. W końcu ta metoda usuwania zbędnego owłosienia pozwala się cieszyć gładką skórą na zawsze. Jednak wiele osób zapomina, że potrzeba czasu na skończenie całej kuracji. Dlatego wybór odpowiedniego momentu na depilację laserową jest kluczowy.

Zacznijmy od przypomnienia, na czym polega depilacja laserowa...
 

Depilacja laserowa została uznana za jedną z najbardziej bezpiecznych metod usuwania owłosienia z różnych partii ciała. Polega ona na przeniknięciu wiązki światła lasera w głąb włosa poprzez melaninę, czyli barwnik zawarty w mieszku włosowym. W ten oto sposób dochodzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa wraz z korzeniami. Dlatego też zabieg zalecany jest w szczególności osobom mającym problem z nieustannie wrastającymi włosami czy podrażnieniami. Trzeba jednak pamiętać, że nie usuniemy wszystkich włosów po jednym zabiegu. Dlatego laserowa depilacja wykonywana jest w kilku seriach. Zazwyczaj zalecane jest wykonanie 3-6 zabiegów. Jednak nie da się podać konkretnej liczby przed rozpoczęciem kuracji . Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Może się okazać, że jedna osoba na różne partie ciała będzie potrzebować odmiennej liczby zabiegów.

 

Wybór terminu rozpoczęcia kuracji jest kluczowy!
 

Na laserowe usuwanie włosów potrzeba czasu, więc warto dobrze zaplanować ten zabieg. Jak już wspomnieliśmy, kuracja wykonywana jest w kilku seriach. W dodatku między nimi należy zachować odpowiednie odstępy. Jeżeli tego nie zrobimy, depilacja laserowa będzie nieskuteczna. Dlatego wybór momentu rozpoczęcia  jest kluczowy. Jednak to nie koniec! W trakcie kuracji należy przestrzegać zaleceń specjalisty oraz stawiać się w wyznaczonych terminach. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się wymarzonymi rezultatami.

 

Depilacja laserowa – kiedy najlepiej wykonać?
Na wybór odpowiedniego terminu wpływa kilka czynników! Należy pamiętać, że laserowe usuwanie owłosienia wykonuje się w kilku seriach, więc trzeba dobrze rozplanować całą kurację. W dodatku nie wolno wykonywać bezpośrednio po opalaniu ani opalać się po niej – skóra jest wówczas bardziej wrażliwa.
Uważa się więc, że najlepszym terminem na rozpoczęcie kuracji jest wczesna jesień!
Wówczas skóra zdąży już odpocząć od opalania i będzie gotowa na laserowe usuwanie włosów. Dlaczego jednak taka pora, skoro do następnego lata pozostaje mnóstwo czasu? Trzeba sobie uświadomić, że po każdej serii przerwa między zabiegami jest dłuższa. W dodatku nie jesteśmy w stanie określić, ile dokładnie wizyt potrzebujemy do skończenia kuracji. To sprawia, że wczesna jesień staje się najlepszym terminem, ponieważ zyskujemy pewność, że laserowe usuwanie włosów zostanie zakończone przed nadejściem kolejnego urlopu.
 

0
Feed

Zostaw komentarz