Jak poprawić kondycję skóry na szyi?

 Jak zlikwidować zmarszczki na szyi i poradzić sobie z obwisła, zwiotczałą skorą tej częsci ciała?

 

Dbając o młody, atrakcyjny wygląd twarzy bardzo często zapomiamy o szyi. Nic więc dziwnego, że z biegiem czasy to własnie szyja zdradza nasz wiek oraz stan skóry.  Jak zlikwidować zmarszczki na szyi i poradzić sobie z obwisła, zwiotczałą skorą tej częsci ciała?

Aby zatrzymać proces starzenia skóry i przywrócić nawilżenie skórze można przeprowadzić zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na mezoterapii. 

 

 

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjnym i niezywkle popularnym zabiegiem, polegającym na miejscowym dostarczeniu substancji aktywnych do skóry właściwej w celu rewitalizacji, regeneracji i opóźnienia procesów starzenia. 

Koktaile witaminaminowe z kwasem wiążącym wodę w skórze właściwej docierają bezpośrednio do skóry włąsciwej omijając nieprzepuszczalną dla wielu składników i kremów warstwę rogową naskórka. Dzięki temu pierwse efekty takie jak dotlenienie, nawilżenie i rozpromienienie skóry widać bardzo szybko. Stosowana podczas mezoterapii igłowej technika mikronakłuć powoduje tak zwany kontrolowany stan zapalny, stymulując przy tym komórki do produkcji kolagenu i elastyny. 

 

 

Kolejnym zabiegiem jest zabieg laserowego odmładzania skóry polega na kontrolowanym działaniu lasera na skórę. Pod wpływem temperatury skóra pobudzana jest do wzmożonego wytrwarzania włókien kolagenowych i elastyny. W rezulatacie skóra się przebudowuje, staje się gęstsza, grubsza, bardziej odporna, następuję spłycenie zmarszczek.

 

 

Zastosowanie DMAE - inaczej diametyloamino etanol to substancja będąca analogiem choliny ( witaminy B4) i prekursorem acetylocholiny - neuroprzekaźnika. Jest produkowana przez nasz organizm a jej bogate źródło stanowią owoce morza i ryb, np łosoś czy sardynki.

Zastosowany na skórę wmzacia działanie acetylocholiny i pobudza mięsnie wywołując efekt liftingu. Przeprowadzone badana wskazują na bezpieczeństwo oraz skuteczność tego składnika jeśli chodzi o zmarszczki, cienie pod oczami, wiotkość skóry twarzy i szyi. Dodatkowo źródła naukowe dowodzą o jego właściwościach przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych. Oraz stymulującego wpływu na fibroblasty. 

 

 

Ujędrnianie szyi i podbródka możliwe jest także dzięki zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej . Podczas zabiegu skóra najpierw nakłuwana jest mikroigłami, które uszkadzając ją aktywują naturalne procesy regeneracji, a następnie – podgrzewana falą radiową, stymulując odnowę. Dzięki radiofrekwencji mikroigłowej zwiotczała skóra szyi odzyskuje napięcie i jędrność. Znacząco poprawia się także jej elastyczność i gęstość.

 

 

Najbardziej odpowiednie zabiegi, w zależności od stanu skóry, są indywidualnie dobierane przez naszych lekarzy.

 

Serdecznie zapraszamy!

0
Feed

Zostaw komentarz