Doktor Grzegorz Kierzynka zaprasza na zabieg plastyki powiek górnych

Doktor Grzegorz Kierzynka - Chirurgia Plastyczna.

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów chirurgicznego odmłodzenia twarzy jest plastyka powiek. To właśnie na tej cienkiej i delikatnej skórze wokół oczu najszybciej odznaczają się procesy nieustannego upływu czasu. Głębokie zmarszczki, obwisła skóra oraz tzw. worki pod oczami odbierają młodzieńczy blask Twojemu spojrzeniu. Plastyka powiek umożliwi poprawienie ich wyglądu, a co za tym idzie odmłodzenie Twoich oczu! Prezentowany zabieg może dotyczyć powiek górnych, powiek dolnych lub obydwu jednocześnie.

Najczęściej  operujemy powieki górne, ponieważ to w ich obrębie widoczny jest nadmiar luźnej, rozciągniętej lub nieładnie marszczącej się skóry. W skrajnych przypadkach obwisła skóra może ograniczać pole widzenia.  W takich przypadkach plastyka powiek  daje korzyści zarówno estetyczne, jak i czynnościowe. W przypadku powiek dolnych najczęstszym wskazaniem do zabiegu są tzw. worki pod oczami, czyli uwypuklający się z oczodołu tłuszcz.

 

Jeśli zabiegi medycyny estetycznej nie przynoszą satysfakcjonującego efektu w zakresie uniesienia górnej powieki, warto rozważyć korektę chirurgiczną.

Plastyka powiek to niewielki, krótki zabieg, który daje dobry efekt uniesienia powieki i większego "otwarcia" oka.

Czas trwania zabiegu:około 60 minut
Wymagane badania: morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), 
Znieczulenie: krótkotrwałe dożylne
Pobyt w klinice : przy znieczuleniu miejscowym – wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja : 7-14 dni
Zdjęcie szwów: w 4-5 dobie
Opatrunki: przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazania: skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

Często korektę powiek przeprowadzamy właśnie z powodów estetycznych, jak i zdrowotnych. Pacjentki z opadającą górną powieką często zgłaszają problemy z gorszym widzeniem, ponieważ nadmiar skóry przysłania pole widzenia. Ten problem rozwiązujemy podczas chirurgicznej korekty powiek górnych

Plastykę powiek górnych można łączyć z zabiegami dodatkowymi jak np.: z plastyką powiek dolnych.

0
Feed

Zostaw komentarz